Akcesoria do montażu siłowni zewnętrznych


AKCESORIA DO MONTAŻU SIŁOWNI ZEWNĘTRZNYCH

Siłownie zewnętrzne w obecnych czasach cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza jako uzupełnienie placów zabaw, parków i obiektów sportowych. Oferują możliwość treningu na świeżym powietrzu wszystkim osobom, bez względu na wiek i stopień zaawansowania. Dzieciom i młodzieży zapewniają frajdę, a osobom starszym pomagają dbać o kondycję fizyczną. Przeznaczone są również dla osób korzystających z tradycyjnych siłowni i z powodu obostrzeń nie mają do niej dostępu, a także dla osób początkujących, dla których jest to pierwszy kontakt ze sprzętem rekreacyjnym.

MONTAŻ SIŁOWNI ZEWNĘTRZNYCH AKCESORIA - NORMY I PRZEPISY BUDOWLANE

Celem siłowni plenerowych jest zachęcenie do ćwiczeń poprzez łatwy dostęp do sprzętu sportowego. Aby siłownia zewnętrzna mogła spełniać swoje funkcje, sprzęt znajdujący się na niej powinien być odpowiednio zamontowany, aby zagwarantować bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Dlatego ważne jest, aby wszystkie akcesoria do zamontowania siłowni zewnętrznych produkowane były zgodnie z obowiązującymi normami. Tylko wtedy gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, a trwałość poszczególnych elementów jest zapewniona. Dodatkowo akcesoria do montażu siłowni zewnętrznych powinny powstawać w oparciu o certyfikaty i unijne standardy. Urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu zalicza się do tzw. małej architektury, a inwestor musi zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Wszystkie urządzenia w siłowniach zewnętrznych oraz akcesoria do ich montażu muszą być zaprojektowane tak, aby nie stanowiły zagrożenia dla zdrowia i życia. Normy te spełniają akcesoria do montażu siłowni zewnętrznych znanego producenta sprzętu sportowego Sport Transfer.

AKCESORIA DO ZAMONTOWANIA SIŁOWNI ZEWNĘTRZNYCH - SPOSOBY MONTAŻU

Urządzenia w siłowniach zewnętrznych montowane są pojedynczo lub w zestawach. Do montażu urządzeń do ćwiczeń wykorzystuje się:

- słupki - umożliwiają zamocowanie pojedynczych lub podwójnych stanowisk w dowolnych kombinacjach, za ich pomocą montuje się: orbitrek, wahadło, poręcze, stepper czy jeźdźca,

- pylony - najdroższa, ale najbardziej stabilna opcja, z ich pomocą montuje się urządzenia jedno- i wielostanowiskowe.

Słupki i pylony powinny być dostosowane do warunków klimatycznych. Pokryte są powłoką, dedykowaną do użytku zewnętrznego, która gwarantuje ich odporność na korozję, promienie słoneczne, różnice temperatur lub uszkodzenia mechaniczne. Trwałość siłowni zewnętrznej zależy od posadowienia urządzeń. Zgodnie z przyjętymi normami powinny być one posadzone 30 cm pod ziemią za pomocą stóp fundamentowych.

AKCESORIA DO MONTAŻU SIŁOWNI ZEWNĘTRZNYCH SPORT TRANSFER

Jako producent sprzętu sportowego oferujemy możliwość zakupu akcesoriów niezbędnych do montażu siłowni zewnętrznych, np. stóp fundamentowych z prefabrykatu, które zapewnią stabilność sprzętu podczas ćwiczeń i zapewnią ćwiczącym bezpieczeństwo i komfort podczas ćwiczeń.

Stopy fundamentowe prefabrykowane najczęściej osadzane są w gniazdach, zwanych kielichami. Ich głównym zadaniem jest przekazanie obciążenia całej konstrukcji urządzenia do ćwiczeń na podłoże gruntowe. Mogą posiadać elementy łączące je ze słupkami czy pylonami. Zazwyczaj stopy fundamentowe produkowane są pod wymiar uwzględniony w projekcie. Urządzenia wchodzące w skład siłowni zewnętrznej zakotwione są w gruncie właśnie za pomocą stóp fundamentowych, dopasowanych wielkością i kształtem do urządzenia. Stopy fundamentowe, wykonane z prefabrykatu, powinny być dostosowane do głębokości przemarzania gruntu, zgodnie z obowiązującymi normami. W razie kłopotów z doborem odpowiedniej stopy fundamentowej służymy fachowym doradztwem!

Polecamy również sprzęt do crossfitu i ogrodzenia panelowe