Zestawy do tenisa stołowego

Tenis stołowy jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Nie trzeba mieć dużo przestrzeni, aby pozwolić sobie na taki zestaw we własnym domu. Wystarczy, chociażby trochę miejsca w piwnicy, a w letnie bezwietrzne dni odrobina miejsca na zewnątrz. Oczywiście w tenisa stołowego można grać także na salach gimnastycznych czy świetlicach szkolnych.

CO JEST POTRZEBNE DO GRY W TENISA?

Tenis stołowy jest grą przeznaczoną dla dwóch lub czterech osób. Do grania potrzebny jest stół wraz z siatką, która oddziela od siebie połowy należące do graczy. Niezbędny jest także zestaw do tenisa stołowego składający się z dwóch rakietek oraz kilku dodatkowych piłeczek. W przypadku, kiedy gra będzie rozgrywać się między czterema osobami, potrzebne są dwa zestawy. Jeżeli mamy wymienione wcześniej akcesoria do tenisa stołowego, to wówczas potrzebne są tylko chęci do rozgrywki.

NA CZYM POLEGA GRA W TENISA?

Gra w tenisa polega na odbijaniu piłeczki pomiędzy dwoma lub czterema graczami. Piłeczka musi odbić się raz po stronie jednego gracza, a raz po stronie drugiego. Punkt zdobywa osoba, która najdłużej odbija piłeczkę bez błędu. Rakietki są drewniane i obciągnięte gumą, która pozwala na bardziej precyzyjne odbicia. Oczywiście istnieją różne wariacje tej gry, niektóre z nich są bardziej popularne inne mniej. Jednak wszystkie niezmiennie są gwarantem wspaniałej zabawy. Łatwo jest nauczyć się zasad i rozpocząć grę. Wystarczy zestaw do tenisa stołowego i chwila nauki, a zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli toczyć rozgrywki i spędzać aktywnie czas.

DLACZEGO WARTO GRAC W TENISA?

Tenis, jak każdy inny sport jest świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu. Warto to docenić w czasach, kiedy dzieci wolą spędzać czas przed telewizorem i komputerem. Obok aktywności fizycznej wymaga ona stworzenia własnego sposobu gry i wdrożenia strategii jak wygrać ze współzawodnikiem. Ponadto uczy on honorowego współzawodnictwa i przestrzegania zasad gry. Co więcej, jest to zabawa, która pozwala zająć dzieci na długi czas. Mogą grać w nią nawet najmłodsi, gdyż na początkowych etapach zaawansowania gra wymaga niewielkiej koordynacji ruchowej. Te zalety nie wykluczają możliwości gry przez starsze osoby. Sprawdzi się ona jako rozrywka dla dorosłych oraz seniorów. Bardziej zaawansowane osoby mogą pokusić się nawet o występowanie w turniejach, czy też urządzanie rywalizacji w rodzinie lub wśród znajomych. Wystarczy kupić zestaw do tenisa stołowego. 

GDZIE NAJLEPIEJ KUPIĆ AKCESORIA DO TENISA?

Akcesoria do tenisa stołowego można kupić praktycznie w każdym sklepie sportowym. Najlepiej zdecydować się na zestaw do ping ponga, gdyż jeden zakup pozwala na zdobycie wyposażenia niezbędnego do gry. Kupienie w zestawie rakietek i piłeczek powinno kusić ze względów ekonomicznych. Zestaw ma zawsze korzystniejszą cenę niż jego elementy kupowane osobno. 

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą zestawów do tenisa stołowego, polecamy również sprzęt do badmintona.