Piłkochwyty zewnętrzne na słupach stalowych

Choć wiele osób uważa, że młodzi ludzi chętniej spędzają teraz czas przed komputerem i telewizorem, to nie jest to do końca prawda. Dzieci i młodzież dalej chętnie uprawiają sporty, uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych oraz aktywnie spędzają wolny czas na osiedlowych boiskach. Warto zadbać o to, aby ten czas spędzany na boiskach szkolnych i osiedlowych był czasem bezpiecznym, zarówno dla zawodników, jak i kibiców siedzących na trybunach.

TRYBUNY POD OCHRONĄ

Tworzone obecnie boiska piłkarskie i szkolne obiekty sportowe zazwyczaj posiadają trybuny. W znacznym stopniu ułatwia to organizację imprez oraz turniejów. Zmagania sportowej są chętniej oglądane, kiedy można podziwiać je z trybun i kibicować swojej ulubionej drużynie. Jednak jak łatwo się domyślić, nawet kibicowanie na szkolnym meczu może być niebezpieczne, kiedy piłka zostanie wybita i trafi w osobę siedzącą na trybunach. Zapobieganie takim sytuacjom jest możliwe dzięki odpowiedniej ochronie, jaką są piłkochwyty na boiska szkolne. Gwarantują one bezpieczeństwo osobom siedzącym na trybunach. Wszystkie piłki zmierzające w stronę widowni są zatrzymywane przez siatkę.

JAK WYGLĄDAJĄ PIŁKOCHWYTY ?

Piłkochwyty mają zazwyczaj formę siatek zamocowanych do słupów stalowych lub aluminiowych. Wszystkie siatki osłonowe i siatki zabezpieczające mają odpowiednie wymiary oczek, które zagwarantują zatrzymanie piłki. Bramy wjazdowe i furtki wejściowe umożliwiają bezproblemowe wejście na teren boiska. Rodzaj siatki powinien być dostosowany do rodzaju sportu, jaki będzie rozgrywany na danym boisku. Warto pamiętać, że im mniejsza piłka, tym oczka siatki również powinny być mniejsze. Przeznaczeniem piłkochwytów jest przede wszystkim zabezpieczenie widowni oraz gwarancja, że wybita piłka szybko wróci dna boisko, a gra będzie odbywała się bez przerw. W związku z tym piłkochwyty powinny pochłaniać energię lecącej piłki, aby nie odbijały jej z podobną siłą, bo wtedy mogłaby ona z kolei trafić zawodnika.
Ale piłkochwyt to nie tylko ochrona - może również posłużyć jako ogrodzenie otaczające całe boisko sportowe.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIĄ SIATKĘ OSŁONOWĄ ?

Siatki zabezpieczające powinny być dostosowane do wielkości, rodzaju boiska oraz sportu, jaki jest na nim uprawiany. Dlatego projektowanie i wykonanie siatki warto powierzyć firmie, która ma doświadczenie w tej kwestii i dostarczy siatkę odpowiednią do wymagań. Siatki osłonowe powinny być także właściwie zainstalowane, w przeciwnym razie mogą one nie spełniać swojej funkcji w odpowiedni sposób. Montaż także warto powierzyć odpowiedniej firmie, która zamontuje siatki właściwie.

PRZEZNACZENIE SIATKI

Siatki na boiska szkolne powinny być wytrzymałe na warunki atmosferyczne oraz intensywną eksploatację. Wysokość siatki również często różni się w przypadku boisk zewnętrznych. Te hale sportowe zazwyczaj instaluje się inaczej i mają inną konstrukcję. W takich przypadkach sprawdzą się piłkochwyty zewnętrzne na słupach stalowych. Piłkochwyty na boiska szkolne powinny być zatem odpowiednio dobrane i przystosowane do użytkowania na zewnątrz. Inaczej nie będą gwarantować bezpieczeństwa i ułatwiać organizacji gry. Warto wybrać siatki dostosowane do boisk i obiektów znajdujących się na zewnątrz.
Zobacz także piłkochwyty zewnętrzne na słupach aluminiowych