Siatki na bramki do piłki wodnej

Piłka wodna może nie jest u nas najbardziej popularnym sportem, ale i ona ma swoich zagorzałych zwolenników. Ten ciekawy sport drużynowy wymaga od zawodników wykazania się dużą kondycją i koordynacją ruchową. Dlatego waterpolo coraz częściej jest dziś obiektem zainteresowania młodych ludzi. W większości dużych miast powstają obecnie drużyny, a możliwości treningu są duże. Jednym z bardzo ważnych elementów wyposażenia są oczywiści siatki na bramki do waterpolo.

SIATKI NA BRAMKI DO PIŁKI WODNEJ – CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJĄ?

W sporcie, jakim jest piłka wodna siatki na bramki muszą spełniać określone wymagania. Dotyczy to oczywiście przede wszystkim siatek turniejowych. Bardzo ważne są wymiary siatki. W piłce wodnej, tak samo jak i w innych sportach drużynowych są one zestandaryzowane. Co to oznacza? W skrócie tyle, że aby siatka mogła być dopuszczona do zawodów to musi mieć określone wymiary. Siatki do waterpolo mają szerokość 310 centymetrów oraz wysokość 100 cm. Głębokość siatki nie ma z tej perspektywy większego znaczenie i dopasowana powinna być przede wszystkim do konstrukcji samej bramki. W ofercie naszego sklepu znaleźć można siatki o głębokości 130/160 centymetrów (pierwszy parametr oznacza górę, a drugi – dół) oraz 80/80 centymetrów. Bardzo ważna jest również linka z jakiej wykonana jest siatka. Należy zauważyć, że siatka w dużej części będzie podlegała oddziaływaniu wody w basenie, a więc musi być wykonana z odpowiedniego materiału, który ograniczy jej niszczenie. W praktyce najlepszym materiałem na siatki do waterpolo jest polipropylen. Wysokiej jakości linki polipropylenowe są używane również w produkcji naszych siatek. Grubość linki we wszystkich modelach siatek wynosi 3 mm, a więc jest dość znaczna. Istotna jest również wielkość oczek, która standardowo w siatkach do piłki wodnej wynosi 10 centymetrów. W przypadku waterpolo, znacznie bardziej niż w innych sportach drużynowych liczy się kolor materiału, z jakiego wykonana jest siatka, ponieważ zawodnicy grający w wodzie i tak mają nieco ograniczoną widoczność. W naszej ofercie znaleźć można siatki w kolorach klasycznych – białym i zielonym.

SIATKI TURNIEJOWE DO PIŁKI WODNEJ – JAKOŚĆ I TRWAŁOŚĆ

W przypadku siatek do piłki wodnej jakość odgrywa ogromne znaczenie. Jak już wcześniej wspomniano, siatki takie podlegają oddziaływaniu wody w basenie. Wiele materiałów syntetycznych przy długotrwałym kontakcie z wodą traci swoje właściwości, a może nawet znacznie szybciej się zużywać, co prowadzi do uszkodzeń i konieczności wymiany siatki. Znajdujące się w naszej ofercie siatki wykonane są z bardzo wysokiej jakości polipropylenu, który ma bardzo wysoką odporność na działanie wody. Materiał nie odkształca się (mogłoby to prowadzić do zmiany wymiarów siatki, co jest niedopuszczalne w modelach turniejowych), ani nie zmienia żaden sposób swoich właściwości fizycznych. Dzięki temu siatki charakteryzują się bardzo wysoką trwałością, która przekłada się na to, że mogą być używane bardzo długo – zarówno do treningów, jak i w czasie rozgrywek.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą na bramki do piłki wodnej i bramki do piłki ręcznej plażowej, a także na zestawy do plażowej areny.