Badminton

W ofercie znajduje się bardzo wysokiej jakości sprzęt do badmintona. Przeznaczony jest dla graczy na różnym poziomie zaawansowania. Na stronie znaleźć można zarówno sprzęt całkowicie profesjonalny – zaprojektowany dla zawodowców, jak i przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z badmintonem. W ofercie znajdują się rakietki do badmintona, siatki i słupki oraz dodatkowe akcesoria. Czytaj więcej...

RAKIETKI DO BADMINTONA

Dostępne jest na stronie kilka typów rakietek do badmintona. Po pierwsze są to rakiety przeznaczone dla profesjonalnych graczy. Tego typu sprzęt musi cechować się nie tylko wysoką jakością wykonania, która przekłada się na wytrzymałość i żywotność, ale również maksymalnie niską wagą. Rakiety tego rodzaju wykonane są z aluminium, bądź też aluminium i włókna węglowego. Rakiety tego rodzaju charakteryzują się też nieco mocniejszym naciągiem niż rakiety amatorskie. Waga rakiet profesjonalnych nie przekracza zazwyczaj 100 gramów. Taka konstrukcja rakiet pozwala na bardzo dynamiczną i szybką grę. Nieco inaczej skonstruowane są rakiety amatorskie. Najczęściej wykonane są ze stali, zabezpieczonej owijką z PVC. Tego typu rakietki charakteryzują się znacznie słabszym naciągiem i nieco większą wagą, która zazwyczaj przekracza sto gramów. Ze względu na konstrukcję takie rakietki nadają się do spokojnej i mało dynamicznej gry. W ofercie sprzętu do badmintona znajdują się amatorskie rakiety w różnych kolorach, dostępne w wygodnych kompletach.

LOTKI DO BADMINTONA

Lotki do badmintona, to jeden z najbardziej kluczowych elementów gry, a od ich jakości bardzo dużo zależy. W ofercie znaleźć można lotki wykonane z naturalnych piór i kauczuku, oraz lotki plastikowe. Lotki pierwszego rodzaju polecane są przede wszystkim zawodowcom, choć docenią je również amatorzy. Ich doskonałe wyważenie i nośność sprawiają, że świetnie nadają się one do gry bardzo dynamicznej. Z kolei lotki plastikowe charakteryzują się niską wagą i konstrukcją, która sprawia, że gra nimi jest zdecydowanie powolniejsza. Dlatego właśnie takie lotki polecane są amatorom. Niezależnie od rodzaju oferowane lotki cechują się dobrą jakością wykonania i oraz dobrymi materiałami użytymi w procesie produkcji. To bardzo dobrej jakości niezbędny sprzęt do badmintona. 

SIATKI I SŁUPKI DO BADMINTONA

Oferowane słupki wykonane są z profili stalowych o wymiarach 40 x 40 mm. Słupki zabezpieczone są przed korozją przez cynkowanie galwaniczne, dlatego mogą być stosowane w każdych warunkach – na przykład na zewnątrz, niezależnie od pogody. Wszystkie słupki posiadają regulowaną wysokość, dzięki czemu mogą być dostosowane do predyspozycji graczy. Znajdujące się w ofercie słupki dostępne są w dwóch wersjach. Słupki z obciążeniem nie wymagają żadnego, dodatkowego mocowania, dzięki czemu mogą być mocowane wszędzie. Oprócz tego w naszej ofercie sprzętu do badmintona dostępne są również słupki osadzane w tulejach.

Niemniej istotna jest siatka do badmintona. W ofercie prezentowanej na stronie znaleźć można kilka jej rodzajów. Dostępne są siatki turniejowe i treningowe. Różnią się one między sobą grubością splotu i obecnością (lub brakiem) dodatkowych wzmocnień. Siatki to niezbędny sprzęt do badmintona, warto więc postawić na ich odpowiednią jakość. 

DODATKOWE AKCESORIA

Dodatkowe akcesoria dostępne w ofercie to dwa rodzaje ram podłogowych z deklem, które pozwalają na maskowanie tulei służących do mocowania słupków, kiedy te nie są używane. Oferowane ramy dostosowane są do użytku wewnątrz (rama z deklem drewnianym) i na zewnątrz (rama z deklem z miejscem do wypełnienia docelową nawierzchnią).