Ławeczki gimnastyczne

Ławeczka gimnastyczna, będąca jednym z podstawowych elementów wyposażenia sali do ćwiczeń, to nie tylko rodzaj mebla, na którym można przez chwilę odpocząć w przerwie. Może stanowić sprzęt gimnastyczny o różnorodnym zastosowaniu.

DO CZEGO MOGĄ SŁUŻYĆ ŁAWECZKI GIMNASTYCZNE ?

Ławka gimnastyczna, oprócz wypoczynku, jaki jest wskazany podczas niektórych rodzajów treningu, może też służyć do wykonywania ćwiczeń.
Odwrócona do góry nogami, będzie świetnym sprzętem do ćwiczenia równowagi. Może być elementem toru przeszkód, lub konstrukcji przy drabinkach. Z powodzeniem jest wykorzystywana do intensywnych ćwiczeń mięśni nóg jako wysoki podest.

Stabilność i solidne wykonanie ławek sprawiają, że sposób ich wykorzystania na sali gimnastycznej, zależy jedynie od inwencji użytkowników.

DLA KOGO ODPOWIEDNIE SĄ ŁAWECZKI GIMNASTYCZNE ?

Ławki są uniwersalnym sprzętem, z którego może korzystać każdy użytkownik sali gimnastycznej. Dzięki niedużej wysokości są odpowiednie również dla najmłodszych.

JAK WYKONANE SĄ ŁAWKI GIMNASTYCZNE ?

Oferowane przez nas ławki na salę gimnastyczną, mają wysokość 30 centymetrów.

Występują w różnych długościach:

  •  2 metry,
  •  3 metry,
  •  4 metry.

Ławeczki gimnastyczne wykonane z drewna oraz drewniane siedziska ławek na metalowych nóżkach, są zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, oraz estetycznie polakierowane. Dzięki takiemu zabezpieczeniu na bardzo długo zachowują estetyczny wygląd i funkcjonalność, nie odkształcając się pod wpływem warunków zewnętrznych. Są znacznie mocniejsze i solidniejsze od ich odpowiedników z tworzyw sztucznych, stosowanych czasem do wyposażania sal gimnastycznych.

Zarówno ławeczki drewniano - metalowe, jak i w całości wykonane z drewna są niezwykle stabilne. Podczas siedzenia, jak i w czasie wykonywania ćwiczeń, użytkownik może się czuć bezpiecznie i komfortowo, dzięki brakowi chybotania i przechyłów. Posiadają równoważnię, czyli dodatkową, węższą deskę pod siedziskiem, która również wpływa na stabilność, a tym samym podnosi poziom bezpieczeństwa.

Nóżki metalowe ławek wykonane są z rurek stalowych lakierowanych proszkowo. Ta metoda malowania metalu zapewnia trwały i estetyczny efekt. Zakończenia nóżek stanowią antypoślizgowe stopki, które dodatkowo podnoszą komfort i bezpieczeństwo użytkowania ławeczek na gładkiej, często lakierowanej podłodze, jaka występuje w większości sal gimnastycznych.

Siedziska ławek są masywne, wykonane z litego drewna, co również wpływa zarówno na ich estetykę, jak i komfort użytkowania. Wszelkie krawędzie są zaokrąglone, co niweluje ryzyko otarć w czasie wykonywania ćwiczeń.

JAKOŚĆ ŁAWEK GIMNASTYCZNYCH

Ławeczki gimnastyczne przeznaczone są do użytkowania również przez dzieci i młodzież, dlatego spełniają najwyższe wymagania pod względem jakości i bezpieczeństwa. Spełnianie tych norm potwierdzają odpowiednie certyfikaty.

Decydując się na zakup oferowanych przez nas ławeczek gimnastycznych, zyskują Państwo najwyższej jakości element wyposażenia o przyrząd do ćwiczeń, który posłuży lata nie zmieniając swoich właściwości użytkowych i estetycznych.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą bramek do piłki nożnej oraz piłkochwytów i pozostałego sprzętu sportowego.