Elementy montażowe i akcesoria do piłkochwytów

Instalacja siatki zabezpieczającej jest bardzo istotna na różnych obiektach sportowych. Bez względu na to, czy instaluje się ją wewnątrz hali sportowej, czy też na obiekcie znajdującym się na zewnątrz, pełni ona ważną funkcję zabezpieczająca widownie.

Jednak uzyskanie skuteczności nie ogranicza się tylko do zakupu siatek, ważna jest prawidłowa instalacja oraz elementy montażowe piłkochwytów, które pozwolą siatkom dobrze odgrywać swoją rolę. Są one szczególnie ważne w przypadku boisk zewnętrznych, gdzie wszystkie elementy są narażone na działanie warunków atmosferycznych.

JAKIE ELEMENTY SŁUŻĄ DO INSTALACJI SIATKI ZABEZPIECZAJĄCEJ ?

Piłkochwyty powinny być obsadzone na odpowiednich profilach przy użyciu odpowiednich elementów mocujących. Pozwalają przymocować siatkę tak, by pędzące piłki nie były jej w stanie zerwać i przedziurawić. Zazwyczaj wykonuje je się z aluminium lub sali cynkowanej ogniowo - odpornej na działanie warunków atmosferycznych.

Zazwyczaj spośród elementów mocujących wyróżnia się następujące produkty:

- profile aluminiowe lub stalowe o różnych wysokościach,

- tuleje mocujące słupy,

- furtki i bramy, które umożliwiają otwarcie siatki w razie potrzeby i szybkie zamknięcie,

- karabińczyki, haczyki i zastrzały podtrzymujące słupy,

- wsporniki piłkochwytu.

Większość z tych elementów jest przygotowana tak, aby można było je zainstalować na zewnątrz. Niektóre (jak na przykład wsporniki piłkochwytu) przystosowane są do instalacji na ścianie i nadają się do wnętrz hali sportowych.

ELEMENTY DOSTOSOWANE DO POTRZEB I SIATKI ZABEZPIECZAJĄCEJ

Elementy montażowe boisk sportowych powinny być dopasowane do wybranej wcześniej siatki oraz rodzaju obiektu. Przykładem mogą być profile aluminiowe i stalowe, których wysokość powinna być dostosowana do wysokości, na jakiej będzie rozciągnięta siatka. Ponadto im większe obciążenia będzie znosić siatka, tym bardziej stabilne elementy powinny ją podtrzymywać. Mocne uderzenia piłki tenisowe i krążka hokejowego mogą wymagać większej wytrzymałości niż w przypadku boisk do siatkówki. Warto też dobrać elementy, które spełnią oczekiwania związane z mobilnością siatek. W przypadku siatek odgradzających należy dobrać takie elementy montażowe piłkochwytów, które pozwolą je przesunąć lub zdemontować, jeśli będzie potrzebna cała rozpiętość hali.

MONTAŻ ELEMENTÓW

Elementy montażowe, jak i cała siatka zabezpieczająca powinny być instalowane przez ekipę, która zajmuje się montażem na co dzień. Zazwyczaj takie usługi są świadczone przez firmę, która dostarcza piłkochwyty i elementy montażowe. Korzystając z takich usług można mieć pewność, że są one właściwie zainstalowane i nie zawiodą nawet podczas mocnych uderzeń. Ponadto, często taka instalacja decyduje o późniejszym właściwym użytkowaniu oraz obowiązywaniu gwarancji. Jednak są to kwestie, które powinno się ustalać indywidualnie z dostawcą oraz firmą montującą.

Wszystkie elementy dodatkowe do piłkochwytów i wyposażenie montażowe mają na celu podnieść skuteczność siatek oraz pozwolić na bezpiecznie korzystanie z tego typu rozwiązań. Warto wybrać rozwiązania najwyższej jakości.

Zobacz także siatki na piłkochwyty