Piłki do siatkówki

PIŁKI DO SIATKÓWKI

Siatkówka jest jednym z najpopularniejszych sportów drużynowych w Polsce - zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Elementem w kluczowy sposób wpływającym na postępy treningowe oraz komfortowy przebieg samych rozgrywek jest odpowiednia piłka. W Sport Transfer znaleźć można wiele modeli o starannie dopracowanych parametrach, które z powodzeniem spełniają potrzeby siatkarzy na różnym poziomie zaawansowania.

PIŁKI DO SIATKÓWKI

Klasyczna piłka siatkarska zbudowana jest z podłużnych paneli, odpowiednio ze sobą zszytych lub sklejonych. Jej wnętrze to dętka, która może być wykonana z lateksu, butylu lub innego materiału. Piłki do siatkówki wymagają napompowania, najlepiej za pomocą specjalnej pompki z igłą. W większości przypadków, na powierzchni konkretnego modelu zwykle znajduje się oznaczenie właściwego poziomu ciśnienia. Akcesoria te występują również w różnych gabarytach, z czego najczęściej stosuje się te o rozmiarze 5. Takimi właśnie piłkami rozgrywa się zarówno amatorskie mecze, jak i zawodowe turnieje. Waga tego akcesorium powinna wynosić około 270 gramów, a obwód wynosić ok. 66 cm. Bardzo istotnym parametrem piłki do siatkówki jest kryterium odbicia, wynoszące od 60 do 66 cm.

PIŁKI DO SIATKÓWKI MIKASA

Obecnie do najczęściej używanych przez profesjonalistów i amatorów należą piłki siatkarskie japońskiej firmy Mikasa, ze szczególnym wskazaniem na najnowszą generację modeli 8-panelowych. Marka posiada w swojej ofercie również inne akcesoria sportowe, w tym także do siatkówki halowej oraz plażowej. Mikasa to również oficjalny dostawca piłek na najważniejsze zawody w tych dyscyplinach. W Sport Transfer znaleźć można starannie zaprojektowane modele, wykonane z solidnej skóry syntetycznej. Piłki do siatkówki Mikasa korzystają z wielu innowacyjnych rozwiązań, takich jak system podwójnych mikro-wgłębień czy ograniczona ilość paneli. Taka budowa zapewnia stabilniejszy lot, a jednocześnie zwiększa przyczepność do dłoni. Na szczególną uwagę zasługuje firmowa technologia Soft Play, podnosząca bezpieczeństwo gry. Piłki tej marki spełniają też wymagania FIVB, czyli Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej.

PIŁKI DO SIATKÓWKI MOLTEN

Jednym z największych producentów piłek do siatkówki jest także firma Molten. Produkty tej marki dostępne są na rynku już od kilkudziesięciu lat, a w 1964 roku oficjalnie wykorzystano je podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W Sport Transfer dostępne są piłki do siatkówki Molten wykonane z najwyższych jakościowo tworzyw sztucznych oraz miękkich skór kompozytowych, a także zaprojektowane z wykorzystaniem wielu innowacyjnych technologii. W poszczególnych modelach zastosowano m.in. podwójnie laminowaną dętkę butylową. Przekłada się to zarówno na wzrost wytrzymałości, jak i wyjątkowo miękką strukturę ułatwiającą prowadzenie gry. Piłki tej marki mogą być zarówno szyte, jak i klejone. Wszystkie modele spełniają rygorystyczne wymogi FIVB, dzięki czemu mogą być dopuszczone do profesjonalnych rozgrywek meczowych w dowolnej klasie rozgrywkowej.

Serdecznie zapraszamy do zakupu! Polecamy również pozostały sprzęt do siatkówki.