Bramki do hokeja na trawie

Hokej na trawie od ponad 100 lat jest dyscypliną olimpijską. Szczególnie popularny jest w krajach Europy Zachodniej. Zainteresowanie tą dyscypliną wzrosło po zdobyciu przez drużynę młodzieżową srebrnego medalu na Mistrzostwach Europy w 2018 r. Czytaj więcej...

ZASADY HOKEJA NA TRAWIE

Hokej na trawie łączy w sobie elementy hokeja na lodzie oraz unihokeja rozgrywanego w halach sportowych. Rozgrywany jest na boiskach trawiastych o wymiarach 91,4 na 55 m. Drużyny składają się z 11 zawodników, którzy przy pomocy drewnianych kijków rozgrywają piłkę i starają się strzelić przeciwnikowi bramkę.

Do amatorskiego uprawiania hokeja na trawie nie jest wymagany sprzęt specjalistyczny, wystarczą kijki, buty sportowe i dwie bramki. To właśnie dlatego jest coraz bardziej popularny w szkołach.

W przypadku rozgrywek zawodowych szczegółowe zasady rozgrywek oraz wymagania sprzętowe określają przepisy FIH (Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie). Dotyczą one ubioru, kijków oraz bramek.

WYMIAROWA BRAMKA DO HOKEJA NA TRAWIE

Zgodnie z regulaminem FIH bramka hokejowa musi mieć 3,66 m szerokości i 2,13 m wysokości. Konstrukcja powinna być wykonana z profili stalowych lub aluminiowych 5 na 7 cm.
Siatka powinna luźno zwisać i uniemożliwić odbicie piłki i wypadnięcie jej z bramki. Dół siatki musi być zabezpieczona ścianką o wysokości 46 cm.
Wszystkie oferowane w naszym sklepie bramki do hokeja na trawie spełniają standardy FIH, ale nie tylko. Wyróżniają się doskonałą jakością wykonania, co gwarantuje bezpieczeństwo zawodnikom i długotrwałość użytkowania.
Wszystkie elementy metalowe zabezpieczone są przed korozją, malowanie proszkowe gwarantuje odporność na działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza promieni UV. Farba nie traci intensywności koloru pod wpływem promieni słonecznych.
Dolne bandy wykonane są z profili wypełnionych płytami ze sklejki, wzmacnia to stabilność całej konstrukcji.
W ramie bramki rozmieszczone są uchwyty, które umożliwiają szybkie założenie siatki wykonanej z tworzyw sztucznych.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno bramki stalowe, jak i aluminiowe. Obie konstrukcje wyróżniają się niezwykłą lekkością, a dzięki tylnym kółkom są łatwe do transportowania.

AKCESORIA DODATKOWE

Elementem najszybciej zużywającym się jest siatka bramki. Pod wpływem bardzo silnych uderzeń piłki z ogromną siłą oczka siatki mogą ulec uszkodzeniu.
W naszej ofercie możecie znaleźć Państwo siatki wykonane z polipropylenu. Siatki są bezwęzłowe o różnym splocie i różnej wielkości oczek:

• splot 3 mm – wielkość oczek 45x45 mm,
• splot 3 mm – wielkość oczek 25x25 mm,
• splot 4 mm – wielkość oczek 45x45 mm.

Dzięki specjalnemu systemowi wymiana siatki jest bardzo prosta i zajmuje kilka minut.

Oferujemy także kółka ułatwiające transport bramki. Gumowe kółka są obrotowe, co znacznie ułatwia kierowanie bramką podczas transportu do wyznaczonego miejsca. Specjalne zawiasy po dowiezieniu można przestawić na pozycję poziomą, w ten sposób bramka zyskuje całkowitą stabilność. Sprawdź oferowany przez nas sprzęt do hokeja na trawie