Urządzenia ogólnorozwojowe

Niezależnie od tego czy zamierzamy uprawiać którąś z odmian sportów opartych na podnoszeniu ciężarów (klasyczne podnoszenie ciężarów, trójbój siłowy, kulturystykę czy modny od paru lat cross-fit) czy też którąkolwiek z dyscyplin wymagających od naszego ciała wysiłku typu cardio lub wysiłku kalistenicznego, sprzęt ogólnorozwojowy zawsze będzie świetnym pomysłem by rozpocząć przygodę ze sportem.

Zresztą nawet, gdy już będziemy mogli powiedzieć o sobie, iż jesteśmy już "zaawansowanymi amatorami" danej dyscypliny, wizyty na sali gimnastycznej (a nie tylko na korcie, siłowni czy basenie), by zrobić tzw. "ogólnorozwojówkę", będą świetnym urozmaiceniem naszych codziennych, rutynowych treningów.

SPRZĘT OGÓLNOROZWOJOWY

Sprzęt ogólnorozwojowy może także stanowić podstawę dobrze przemyślanej i przygotowanej lekcji wychowania fizycznego i to w szkolnictwie każdego poziomu. Bowiem poprzez wyposażenie sal gimnastycznych oraz odpowiednio dobrany do lekcji sprzęt gimnastyczny będziemy mogli wprowadzić ćwiczenia rozciągające (przy wykorzystaniu drabinek naściennych), ćwiczenia zachowania równowagi (przy użyciu tzw. "równoważni okrągłej"; lub ławki do balansowania) czy też ćwiczenia kondycyjne (zastosować można pachołki drewniane i skrzynie do zbudowania toru do biegu z przeszkodami lub slalomu na czas). Praktycznie kombinacji elementów lekcji w oparciu o wyposażenie sal gimnastycznych jest nieskończenie wiele i tylko od wyobraźni nauczyciela i jego umiejętności zarażania pasją sportu zależy to, czy wychowankowie potraktują lekcję wf jako swoisty punkt startowy do dalszego uprawiania sportów.

WYPOSAŻENIE SAL GIMNASTYCZNYCH

Zazwyczaj podstawowy sprzęt sportowy, niezwiązany stricte ze specyfiką danej unikatowej w swym charakterze dyscypliny sportowej możemy znaleźć przeglądając wyposażenie sal gimnastycznych. Przy czym, możemy już na pierwszy rzut oka podzielić sprzęt gimnastyczny na: stacjonarny, czyli taki, który stanowi niemobilne wyposażenie sal gimnastycznych oraz na przyrządy gimnastyczne mniejszego rozmiaru, które możemy łatwiej przenieść, zmodyfikować ich wielkość, kształt i niekiedy funkcję.

Do pierwszej grupy zaliczamy drabinki gimnastyczne, montowane przy ścianach sali gimnastycznej w różnych konfiguracjach, np. "wieża wspinaczkowa" - komplet drabinek przydatny zarówno przy przeprowadzaniu lekcji wychowania fizycznego, jak i gimnastyki korekcyjnej. W grupie drugiej znajdą się elementy gimnastyczne, które dzięki swym względnie niedużym rozmiarom służyć mogą do pojedynczych ćwiczeń i mogą zmieniać swe położenie na sali gimnastycznej. Mogą to być większe obiekty typu "skrzynie", ławki lub mniejsze, takie jak "równoważnia walec". Wszystkie one w rękach dobrego instruktora lub nauczyciela będą podstawą niezbędnych ćwiczeń lekcyjnych czy też rehabilitacyjnych.

SPRZĘT GIMNASTYCZNY OGÓLNOROZWOJOWY DLA DZIECI

Podstawowy sprzęt gimnastyczny, do niedawna nieco zapomniany, odepchnięty do lamusa przez coraz to bardziej wyrafinowane technologicznie "maszyny" zapełniające nowoczesne kluby fitness, dziś znów przeżywa swój swoisty renesans. Tak jak po wielu latach zapomnienia na nowo odkryto tzw. "rosyjskie odważniki", będące pierwowzorem dzisiejszych kettlebell, tak i najprostsze w formie przyrządy gimnastyczne mogą stać się kanwą do najważniejszych ćwiczeń. Dobrym przykładem są tu drabinki, stanowiące przecież naturalne wyposażenie sal gimnastycznych, a częstokroć ignorowane, które w odpowiedniej konfiguracji mogą stać się podstawą kalistenicznego treningu partii ramion i pleców (podciąganie tułowia "na drążku" nachwytem lub podchwytem) lub mięśni brzucha (podciąganie nóg).

W naszej ofercie znajdą Państwo sprzęt ogólnorozwojowy wysokiej klasy, który został wykonany z najlepszej jakości materiałów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.