Akcesoria do tenisa ziemnego

Tenis ziemny często kojarzony jest ze sportem prestiżowym. W zasadzie już od lat grają w niego nie tylko zamożni, ale także wszyscy fani tego sportu. Jednak nie zmienia to faktu, że każde boisko do uprawiania tego sportu powinno zostać wyposażone w wysokiej jakości akcesoria. Dzięki temu gra będzie przebiegała na naprawdę wysokim poziomie. Perfekcyjna gra zaczyna się w końcu od perfekcyjnego sprzętu i wyposażenia, którym są m.in. akcesoria do kortu tenisowego.

BEZ SIATKI NIE MA GRY !

Wyposażenie kortu tenisowego składa się z wielu elementów. Najważniejszym elementem boiska do gry w tenisa są nie tylko słupki do tenisa ale i siatka. W końcu to ona dzieli boisko na pół i wyznacza pola przeciwników. W naszej ofercie dostępne mamy różnego rodzaju akcesoria, które pozwolą na instalację siatki oraz utrzymanie jej w odpowiednim miejscu. W ofercie można znaleźć takie elementy wyposażenia jak:
  • aluminiowe podpórki do gry singlowej;
  • taśmy środkowe do siatki tenisowej;
  • obciążenie taśmy środkowej do tenisa;
  • wieszaki na siatkę sportową;
  • zaczepy gruntowe do taśmy środkowej.
Wszystkie te akcesoria do tenisa ziemnego wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które pozwalają na długotrwałe użytkowanie oraz ich bezpieczną eksploatację. Elementy te umożliwiają nie tylko instalację siatki, ale także jej przechowywanie (wieszaki na siatkę sportową). W związku z tym wyposażenie umożliwia nie tylko jej używanie w sezonie, ale także przechowywanie w okresie, kiedy jej nie użytkujemy.

SPRZĄTANIE KORTU TENISOWEGO

Dobre boisko tenisowe to zadbane boisko. W związku z tym niezbędne jest przeprowadzanie regularnej konserwacji przestrzeni przeznaczonej do gry. Właśnie w tym celu zostały stworzone akcesoria, służące do konserwacji. Znajdują się wśród nich:
  • szczotki do czyszczenia linii tenisowych;
  • szczotki do zamiatania kortu.
Oczywiście utrzymanie porządku opiera się głównie na zamiataniu kortu tenisowego, który sam w sobie nie jest kłopotliwą powierzchnią. Jest on odporny na działanie czynników atmosferycznych oraz regularną eksploatację. Jednak będzie on służył jeszcze dłużej, kiedy po każdej grze zostaną usunięte z niego śmieci i zanieczyszczenia. Podobnie wygląda sytuacja z liniami kortu. Są one wyznacznikiem pól, a ich widoczność często może przesądzić o wyniku gry.

KONSERWACJA KORTU

Sposobem na konserwację kortu tenisowego jest używanie siatek do wyrównywania powierzchni kortu. Powinny być one używane już po użytkowaniu kortu. Są one zbudowane z powlekanej tworzywem tkaniny poliestrowej. Taka siatka mocowana jest na listwie drewnianej, do której przymocowana jest linka do ciągnięcia. W zależności od wielkości oczek konserwacja kortu przebiega mniej lub bardziej intensywnie. Im mniejsze oczka, tym pielęgnacja jest efektywniejsza. Prawdziwym kluczem do sukcesu jest jednak tak naprawdę systematyczność i dbanie o kort regularnie. Zatem to czas, by poznać oferowane przez nas akcesoria do tenisa ziemnego.

Zobacz również elementy montażowe do tenisa ziemnego