Akcesoria do rugby i futbolu amerykańskiego

Rugby i futbol amerykański to sporty, które w Polsce – mimo że może jeszcze nie dorównują popularnością innym sportom drużynowym – zyskują sobie coraz większą grupę zwolenników. Coraz częściej wzmianki, czy transmisje z meczów można zobaczyć w mediach, a także coraz więcej osób decyduje się na treningi. Czytaj więcej...
Te ciekawe i spokrewnione ze sobą sporty wymagają jednak specjalnych akcesoriów – zarówno wyposażenia boiska, jak i odpowiedniego ubioru graczy. W naszym sklepie dostępne są akcesoria do rugby i akcesoria futbolu amerykańskiego w postaci osłon zabezpieczających na słupki bramki, dzięki którym zagrożenie kontuzją podczas gry jest o wiele mniejsze.

AKCESORIA DO FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO – DO CZEGO SŁUŻY BRAMKA

Zasady rządzące futbolem amerykańskim i rugby mogą wydawać się nieco skomplikowane, biorąc pod uwagę fakt, że nie znajdują one odpowiedników w sportach najbardziej u nas popularnych, a punkty można zdobywać na kilka różnych sposobów – nie jest to wyłącznie umieszczenie piłki pomiędzy słupkami bramki. Warto tutaj wspomnieć, że obydwa te sporty mają po kilka wariantów zasad, które wykorzystywane są w różnorodnych ligach.

Jedno jest pewne – zarówno rugby, jak i futbol amerykański są sportami wyjątkowo kontaktowymi. Można nawet powiedzieć, że dość niebezpiecznymi. Zwłaszcza rugby, w którym zawodnicy nie są, tak jak to ma miejsce w futbolu amerykańskim, chronieni specjalnymi ochraniaczami. Jednak nawet w futbolu amerykańskim ryzyko kontuzji jest dość duże. Zwłaszcza niebezpieczna może być sytuacja, w której rozpędzony zawodnik uderza, lub jest zepchnięty w kierunku słupka bramki, będącego masywnym, aluminiowym masztem. Jak już wspomniano, sprzęt do futbolu amerykańskiego to jednak również odpowiednie zabezpieczenia. Wśród nich bardzo popularne i bardzo ważne są specjalne osłony na słupki do rugby, które amortyzują potencjalne uderzenie w słupek. Dzięki takim osłonom zawodnicy chronieni są przed potencjalnie poważnymi urazami, do których dawniej dochodziło dość często. Warto zainwestować w nasze akcesoria do rugby i akcesoria do futbolu amerykańskiego. 

OSŁONY NA SŁUPKI BRAMKI I BEZPIECZEŃSTWO ZAWODNIKÓW

Oferowany przez nas sprzęt do rugby i futbolu amerykańskiego to wykonane z pianki i pokryte wytrzymałą warstwą ochronną osłony, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo na boisku. Osłony wykonane są z grubej na 20 centymetrów, bardzo sprężystej i doskonale amortyzującej wstrząsy pianki syntetycznej. Dla zapewnienia wytrzymałości i odporności na warunki atmosferyczna, pianka taka pokryta jest pokrowcem wykonanym z wysokiej jakości materiału PVC. Osłona ma wysokość dwóch metrów, dzięki czemu zapewnia pełne bezpieczeństwo nawet najwyższym zawodnikom. W oferowanym przez nas komplecie znajdują się cztery osłony zabezpieczające– po dwie na każdą znajdującą się na boisku bramkę. 

Jak pokazuje doświadczenie, osłony tego rodzaju bardzo dobrze amortyzują uderzenia zawodników w słupki. To bardzo ważne, ponieważ bez nich ryzyko kontuzji byłoby znaczne. Osłony  na słupki do rugby sprawiają, że sporty, jakimi są rugby i futbol amerykański stają się o wiele bardziej bezpieczne, co też przekłada się na zwiększenie zainteresowania nimi w Europie i pojawianie się coraz większej ilości aktywnych drużyn. Dzięki nim zawodnicy mogą skupić się na grze, dzięki czemu osiągają lepsze wyniki. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na akcesoria do rugby i akcesoria do futbolu amerykańskiego. 
Polecamy również sprzęt do hokeja na lodzie oraz sprzęt do hokeja na trawie. Dyscypliny te są bowiem coraz bardziej popularne.