Siatki na bramki do unihokeja

Unihokej to dyscyplina sportowa, nazywana również floorballem, stworzona przez Szwedów. Jest to sport drużynowy, której celem jest zwycięstwo poprzez zdobycie większej ilości bramek niż rywal. Drużyna składa się z pięciu zawodników oraz bramkarza. Czytaj więcej...
Zawodnicy do gry wykorzystują poliwęglanowe kije zakończone kompozytową blendą oraz plastikową, ażurową piłkę. Unihokej jest najbardziej popularny w Szwecji, Finlandii czy Szwajcarii oraz w innych krajach Europy, na przykład Norwegii, Polsce czy Czechach. Poza Europą sport ten jest nieco mniej popularny, jednak wzbudza coraz większe zainteresowanie.

UNIHOKEJ – NIEZBĘDNY SPRZĘT

Sport ten ma jasno określone zasady oraz szczegółowe i dobrze sprecyzowane wymagania dotyczące sprzętu i strojów zawodników. Piłka do unihokeja powinna ważyć 23 gramy, mieć średnicę 72 mm oraz posiadać 26 otworów, przy czym każdy o średnicy 10 mm. Hokejowy kij, służący za główne narzędzie gry zawodników mają długość powyżej jednego metra. Wykonane są z plastiku lub z lekkiego włókna węglowego, przy czym trzon nie może być dłuższy niż 99 cm.

Poza sprzętem dla samego zawodnika, ważne jest również odpowiedniej jakości wyposażenie sali, a więc bramka do unihokeja. Bramki również, tak jak inne elementy potrzebne do gry mają z góry ustalone wymiary. Chcąc zapewnić wysokiej jakości poziom gry oferujemy odpowiednio dopasowane siatki na bramki do unihokeja. Wysokiej jakości siatki do bramek sportowych wykonane są z polipropylenu, który cechuje się wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czy przerwania. Dzięki zastosowaniu tak odpornego tworzywa, siatki na bramki do unihokeja są w stanie wytrzymać przez długi czas nawet bardzo silne uderzenia jakie w tym sporcie zdarzają się dość często. Dodatkowo dzięki zastosowaniu specjalnej linki możliwe jest odpowiednie naprężenie siatki oraz wyrównanie oczek. Oprócz siatek standardowych rozmiarach możliwe jest dostosowanie wymiarów siatki do oczekiwań i wymagań klienta.

WAŻNA JEST SIATKA

Siatka na bramki do unihokeja jest kluczowym elementem wyposażenia boiska do gry. Nieodpowiednio dobrana siatka lub siatka o niskiej jakości znacznie zmniejsza komfort rozgrywek. Rozerwanie siatki w trakcje trwania meczu jest zdarzeniem niedopuszczalnym i niezwykle kłopotliwym. Zabezpieczenie bramek wysokiej jakości siatkami sportowymi daje gwarancję, że żadna rozegrana piłka nie wydostanie się z bramki. Odpowiednio dostosowany rozmiar oczek w siatce oraz grubość sznurka gwarantują zatrzymanie nawet najsilniejszych uderzeń. Dzięki temu mecze będą rozgrywane bez przerw i niespodziewanych incydentów, związanych z przerwaniem siatki.

PODSUMOWANIE

Unihokej nie jest co prawda jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych, jednak stale powiększa się grono amatorów tego sportu. Każdy zawodnik unihokeja wie, jak niezwykle ważna dla odpowiedniej gry jest jakość wykorzystywanego sprzętu. Dlatego dbając o odpowiednie wyposażenie boiska warto zainwestować w wysokiej jakości siatki na bramki do unihokeja, które ze względu na swoją wytrzymałość i elastyczność posłużą zawodnikom przez długi czas. Sprawdź pozostały sprzęt do unihokeja oraz sprzęt do hokeja na lodzie