Słupki do badmintona

Badminton to znana i lubiana dyscyplina sportowa, którą od lat możemy oglądać na igrzyskach olimpijskich. Chętniej jednak sami gramy, niż oglądamy jak robią to inni. Specyfika tego sportu sprawia, że idealnie nadaje się on do amatorskiego uprawiania w ogrodzie, na wakacyjnym wyjeździe i nie tylko. Chcąc czerpać z gry maksimum radości, warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenia do gry w badmintona. Pozwoli to sprawić, że rozgrywane mecze od strony technicznej będą reprezentować zbliżony poziom do profesjonalnych rozgrywek, w których biorą udział zawodowi sportowcy. Czytaj więcej...

JAK GRAĆ W BADMINTONA ?

Gra w badmintona polega na przebijaniu lotki nad siatką za pomocą rakiety, podobnej do tej, której używa się w tenisie. Rakieta do badmintona jest jednak lżejsza i ma mniejszą średnicę. Lotka jest wykonana z 16 piórek, sztucznych lub naturalnych. Gdy gracz, na którego połowę zmierza lotka nie odbije jej i lotka spadnie na ziemię lub trafi rakietą w lotkę, lecz poleci ona w siatkę bądź na aut, to punkt zdobywa przeciwnik zawodnika. Set rozgrywa się do momentu, aż jeden z zawodników uzyska 21 lub więcej punktów, mając jednocześnie minimum 2 punkty przewagi nad rywalem. Mecz wygrywa ta osoba, która jako pierwsza wygra dwa sety. W badmintona może też grać większa liczba osób, wtedy mecze rozgrywa się w systemie 2 vs. 2 lub 4 vs. 4. Jak łatwo zauważyć, potrzebujemy więc takich akcesoriów, jak lotki i rakiety do gry. To jednak nie wszystko.

PRZYDATNE URZĄDZENIA DO BADMINTONA  

Chcąc rozgrywać zarówno amatorskie jak i bardziej profesjonalne mecze w badmintona, powinno nas zainteresować specjalne wyposażenie do badmintona. Naprawdę warto zainwestować w słupki do badmintona oraz specjalną siatkę, którą zamontujemy na określonej wysokości i która sprawi, że gra będzie bardziej sprawiedliwa. Pozwoli to wyeliminować sytuacje, w których jeden z zawodników odbija lotkę zbyt nisko na połowę przeciwnika, a mimo to zdobywa punkt, bo rywalowi nie uda się jej odbić. Słupki do badmintona możemy zakupić w różnych wariantach. Oprócz standardowych słupków tulejowanych, są też przenośne, na kółkach. Te drugie możemy ustawić w dowolnym miejscu, oprócz kółek są wyposażone w przeciwwagi, aby cała konstrukcja była stabilna. Słupki są wykonane ze specjalnego materiału odpornego na korozję i ułatwiają mocowanie siatki. Jako wyposażenie słupków mocowanych na stałe przydatne także będą tuleje do mocowania słupków w podłożu oraz ramy z pokrywą podłogową. Słupki do badmintona mocowane w tulejach zapewnią stabilność i bezpieczeństwo podczas gry. Takie rozwiązanie jest często wykorzystywane chociażby na halach sportowych i innych obiektach tego typu. Ciekawym rozwiązaniem są również słupki do badmintona przejezdne na kółkach - sprawdzą się wszędzie tam, gdzie na boiskach uprawiane są również inne sporty!

NAJLEPSZE WYPOSAŻENIE DO GRY W BADMINTONA

Wszystkie akcesoria oraz urządzenia do badmintona z naszej oferty charakteryzują si wysoką jakością wykonania. Posiadają również niezbędne atesty i certyfikaty. Mogą być używane zarówno w amatorskich rozgrywkach, jak i podczas treningów i zawodów profesjonalistów. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z nami przez telefon lub za pomocą formularza kontaktowego, który dostępny jest pod każdym produktem na naszej stronie internetowej.
Polecamy również sprzęt do tenisa stołowego oraz wysokiej jakości sprzęt do unihokeja