Lotki

Badminton to gra nie wymagająca bardzo dużych inwestycji w specjalistyczny sprzęt czy strój. Generalnie badminton jest dużo tańszym sportem niż chociażby popularny tenis, który również daje morze zadowolenia i satysfakcji, a także pomaga w zgubieniu zbędnych kilogramów czy poprawnie formy. Czytaj więcej...
Badminton to doskonały sposób na mile spędzony czas z rodziną na świeżym powietrzu, kiedy można zapewnić sobie i najbliższym nieco aktywności fizycznej, która pozwala utrzymać ciało w jak najlepszej kondycji . Jest to świetna zabawa, która może być wciągająca i dla starszych, wytrawnych graczy i dla dzieci, które będą brać udział w meczu po raz pierwszy. Lotki do badmintona wraz z rakietkami to zakup o wiele mniej kosztowny, niż sprzęt do tenisa, a daje tyle samo frajdy i każdy może zacząć uprawiać ten sport niezależnie od przygotowania fizycznego.

LOTKA DO BADMINTONA - JAK WYBRAĆ?

Zanim zdecydujemy się na zakup, warto pamiętać, że lotka do badmintona powinna jak najlepiej sprawdzać się podczas gry. By tak się stało najlepiej dobierać lotki do badmintona do swojego poziomu zaawansowania. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z tym sportem, bądź też gramy wyłącznie rekreacyjnie z naszymi najbliższymi, wtedy możemy zaopatrzyć się w plastikowe lotki do badmintona. Sprawdzają się one zarówno podczas rozgrywania amatorskich meczów, jak też podczas pierwszych poważniejszych treningów.

Jeśli natomiast nie jesteśmy początkującymi i chcemy grać bardziej na poważnie, gdzie wynik końcowy ma dla nas znaczenie, warto wtedy sięgnąć po piórkowe lotki do badmintona. Zwracając uwagę na parabolę lotu lotki, jak również na precyzję uderzeń od razu pod tym kątem zauważymy wyraźną różnicę - uderzenia staną się bardziej precyzyjnie i celniejsze. Piórkowa lotka do badmintona będzie tak długo trwała, jak długo uda się ją dobrze traktować podczas rozgrywanego spotkania. Czyste trafienia nie robią jej krzywdy, jednak te niecelne już tak, a przez to jakość gry też się obniża.

JAK ZACHOWUJE SIĘ LOTKA DO BADMINTONA PODCZAS GRY?

Wietrzna pogoda nie robi większej różnicy, kiedy rozgrywa się spotkanie na świeżym powietrzu. Jednak gdy mecz rozgrywany jest w hali, gdzie panuje wysoka temperatura, piórkowe lotki do badmintona mogą latać szybciej. Zazwyczaj więc, jeśli rozgrywa się mecze w wilgotnej i dusznej hali, to przed rozpoczęciem spotkania sprawdza się, jak szybko leci lotka piórkowa. Test polega na tym, że uderza się rakietką lotkę z linii końcowej na stronę oponenta. Optymalna prędkość to taka, która pozwala dolecieć lotce do badmintona do linii serwisowej deblowej kortu strony przeciwnej.

LOTKI DO BADMINTONA DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

Lotki do badmintona są dostępne w opakowaniu, w którym znajduje się sześć sztuk (model AIR PRO). Piórkowa lotka do badmintona AIR PRO zapewni doskonałe emocje podczas długich rozgrywek. Lotki te, wykonane z naturalnych piór i kauczuku, są bardziej kosztowne, jednak to właśnie ten model gwarantuje najlepszą jakość i najwyższy komfort podczas gry.

W naszej ofercie znajdują się również plastikowe lotki do badmintona AIR TEC w bardziej przystępnej cenie. Można liczyć na bardzo dobre parametry tych lotek podczas rozgrywania meczów w celach rekreacyjnych. Będą idealne zarówno dla dzieci jak i dla wszystkich początkujących w każdym wieku, grających głównie dla zabawy.