Konstrukcje kotar

Znajdujące się w naszym sklepie wielofunkcyjne kotary czy siatki osłonowe zwiększają komfort i bezpieczeństwo zarówno treningów, jak i turniejów. Mogą być one mocowane w różny sposób - dostosowany do potrzeb i możliwości danego obiektu sportowego. Czytaj więcej...

RODZAJE KONSTRUKCJI DO MOCOWANIA KOTAR GRODZĄCYCH

Kotary grodzące na sale gimnastyczne są doskonałym sposobem na organizację kilku rozgrywek na jednej powierzchni, zapewniając im tym samym odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Dzięki nim grupy z poszczególnych sektorów nie przeszkadzają sobie nawzajem i mogą swobodnie trenować bądź rywalizować podczas rozgrywek. Niezbędnym elementem wyposażenia tego typu kotar są konstrukcje do ich mocowania i przesuwu.

W asortymencie naszego sklepu znalazły się więc następującego typu konstrukcje:

  •  do mocowania przesuwu ręcznego i elektrycznego;
  •  pionowego podnoszenia.

Konstrukcje do mocowania i przesuwu kotar i piłkochwytów bazują na szynie ze stalowego profilu z układem wózków jezdnych łożyskowanych oraz są mocowane bezpośrednio do dźwigara lub za pomocą specjalnej adaptacji. Różnica polega jedynie na rodzaju przesuwu, który może odbywać się ręcznie bądź elektrycznie za pomocą pilota. W przypadku tego drugiego rozwiązania jest możliwe sterowanie przewodowe bądź bezprzewodowe z silnikiem 230 V. Poza tym konstrukcje do mocowania i przesuwu ręcznego kotar grodzących są malowane proszkowo na kolor z palety Ral.

Ponadto piłkochwyty i kotary mogą być montowane na konstrukcjach pionowego podnoszenia (z obciążeniem do ok. 12 kg/mb). Wówczas piłkochwyty czy też kotara grodząca jest podnoszona pionowo do góry dzięki linkom podwieszanym do wsporników mocowanych do konstrukcji dachu. Ich zwijanie odbywa się przy udziale silnika bębnowego, na który nawijane są linki poszczególnych sekcji - przechodzące kolejno przez rolki obrotowe mocowane, na wspomnianych już, wspornikach dachowych. Warto zaznaczyć, że po złożeniu siatka układa się równolegle do dźwigara, ponieważ każda linka jest nawijana na sekcję bębna o różnej średnicy.

GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI I PROFESJONALNE DORADZTWO

Jako producent sprzętu sportowego stawiamy na najwyższą jakość oferowanego przez nas asortymentu. Zależy nam, aby uprawianie sportu (rekreacyjne i zawodowe) odbywało się na najwyższym poziomie z zachowaniem wszelkich norm i zasad bezpieczeństwa. Oferowane przez nas produkty wyróżniają się gwarancją najwyższej jakości oraz certyfikatami bezpieczeństwa wydanymi przez określone jednostki certyfikujące.

Od ponad 20 lat istniejemy na rynku i współpracujemy z różnego typu obiektami sportowymi w kraju i za granicą. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem i zdobytą wiedzą służąc wszystkim naszym Klientom profesjonalnym doradztwem i proponując im rozwiązania dostosowane do ich potrzeb, oczekiwań czy możliwości. Dokładamy wszelkich starań, aby byli w 100% zadowoleni z wybranego sprzętu. Pomagamy również w planowaniu i projektowaniu obiektów sportowych.
Polecamy również sprzęt sportowy dla szkół, który pozwoli urozmaicić lekcję wychowania fizycznego.