Siedziska na trybuny sportowe

Z pewnością nie każdy z nas wie, iż trybuny sportowe, jak i same siedziska na trybuny sportowe nie są wynalazkiem nowym, bowiem tak jak i sam sport, tak i niektóre typy obiektów sportowych nie powstały w epoce nowożytnej, tylko już starożytność przyniosła nam część rozwiązań, które są wykorzystywane z powodzeniem we współczesnych czasach.

Jakkolwiek Grecy w okresie klasycznym (ok V w.p.n.e.) budowali już na głównych placach (agorach) drewniane konstrukcje dla widzów sztuk teatralnych i zawodów sportowych, to dopiero stulecia następne przyniosły rozwiązanie architektoniczne, które możemy podziwiać w wielu krajach basenu Morza Śródziemnego po dzień dzisiejszy.

SIEDZISKA NA TRYBUNY SPORTOWE

Dzisiejsza logistyka zawodów sportowych, odbywających się w nowoczesnych obiektach, mogących gościć nawet kilkadziesiąt tysięcy widzów, z pewnością sięga do tej klasycznej tradycji. Zarówno siedziska na trybuny sportowe, jak i samo wyposażenie sportowe rzadko kiedy jest już drewniane i kamienne, lecz sam układ dzięki swej klasycznej funkcjonalności został zachowany. Obecnie wyposażenie sportowe obiektów wielkopowierzchniowych wytwarza się ze stopów stali i betonu (elementy nośne i konstrukcyjne), natomiast same siedziska na trybuny sportowe, jak i inne elementy (np. obudowy lóż), z którymi ma kontakt widz, produkuje się z bezpiecznego dla zdrowia - polipropylenu.

To najczęściej wykorzystywane w przemyśle tworzywo sztuczne to termoplastyczny (w trakcie obróbki w wysokiej temperaturze łatwo formowalny, bo elastyczny, potem stygnąc twardnieje do żądanego kształtu) polimer otrzymywany w procesie przetwarzania substancji pochodnych ropy naftowej. Jako surowiec wykorzystywany przy masowej produkcji siedziska na trybuny sportowe wykazuje on kilka istotnych cech, którymi charakteryzują się też siedziska stadionowe łatwe do znalezienia w szerokiej ofercie wyposażenia sportowego firmy Sport Transfer. Jest to o tyle ważne, iż bez obawy będziemy mogli zamówić ich montaż na naszym obiekcie, bowiem niełatwo będzie je uszkodzić niesfornym kibicom czy też ekstremalnym warunkom atmosferycznym.

POLIPROPYLENOWE SIEDZISKA SPORTOWE

Tak więc, polipropylen z siedzisk oferowanych przez Sport Transfer jest odporny na działanie kwasów, soli czy rozpuszczalników. Siedziska sportowe wyprodukowane z polipropylenu są także trudno palne, co zmniejsza wydatnie zagrożenie pożarowe powstające przy stosowaniu środków pirotechnicznych przez kibiców. Zazwyczaj wyposażenie sportowe produkowane jest z polipropylenu z dodatkowymi wypełniaczami, które spełniają rolę wzmacniającą (to a propos rozemocjonowanych kibiców, którzy w trakcie dopingu potrafią wskakiwać na siedziska stadionowe), pochłaniającą zapach i barwę tego produktu rafinacji ropy naftowej. Stąd polipropylenowe siedziska na trybuny sportowe są bezbarwne i bezwonne oraz trudno łamliwe. Tak często pożądany na klubowych stadionach kolor krzesełek uzyskuje się poprzez dodanie niewielkiej ilości sztucznego barwnika jeszcze przed etapem termicznego formowania.

Nic więc dziwnego, że siedziska na trybuny sportowe oraz krzesła biurowe - jak je potocznie określamy- "z plastiku" mają ze sobą tyle wspólnego. Są bowiem produkowane z możliwie najtańszego, a jednocześnie najtrwalszego materiału. Natomiast współczesne siedziska sportowe i trybuny antycznych aren, teatrów i hipodromów łączy jeszcze jedno - filozofia wspólnotowego, bo "ramie w ramię" z sąsiadem, sportowego święta dopingowania "swoim" zawodnikom.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych siedzisk na trybuny sportowe, które wykonane są najwyższej jakości, bezpiecznych materiałów.

Polecamy również trybuny na hale sportowe oraz sprzęt do lekkoatletyki