Kotary grodzące halę na sektory

Siatki grodzące stosowane są na dużych halach, które często wymagają oddzielenia osobnych sektorów. Takie rozwiązanie jest używane najczęściej na szkolnych halach sportowych oraz wszędzie tam, gdzie ćwiczy kilka grup. Warto pokusić się o zastosowanie tego rozwiązania, które sprawi, że hala będzie bardziej praktyczną i funkcjonalna. Czytaj więcej...

CZYM SĄ KOTARY GRODZĄCE?

Siatki grodzące wykonane są zazwyczaj z dwóch rodzajów materiału. Pierwszym z nich jest siatka, a drugim materiał ograniczający widoczność. Kotara grodząca zazwyczaj w górnej części posiada siatkę, która ma za zadanie zatrzymywać wybitą dalej piłę i oddzielać przestrzeń, na której ćwiczą dwa zespoły. W dolnej części zazwyczaj sięgającej ok. 2-3 m ponad podłogę umieszcza się wspomniany już materiał zasłaniający, który obok zatrzymywania piłki gwarantuje także prywatność i nie rozprasza poszczególnych zawodników. W ten sposób siatka jest funkcjonalna, ale jednocześnie wygląda estetycznie.

WYGLĄD I WYKONANIE KOTAR

Kotary grodzące muszą być wykonane z solidnych i trwałych materiałów. Taka konieczność wynika z dwóch kwestii. Po pierwsze muszą być one solidne, aby służyły lata, nie szpecąc przy tym wyglądu sali. Po drugie pełnią one nie tylko funkcję odgradzającą, ale także ochronną. Są narażone na uderzenia piłką, które muszą amortyzować. Piłka musi zostać na odpowiedniej części boiska. Tylko dzięki materiałom o wysokiej jakości, jak polipropylen, który jest jednym z materiałów stosowanych do produkcji kotar, mogą one spełniać swoje funkcje tak skutecznie. Dzięki wytrzymałym materiałom kotary grodzące na sale gimnastyczne nie odkształcają się i nie zmieniają swojej struktury, co także ma kluczowe znaczenie w późniejszym ich wykorzystaniu. Siatki dostępne są w różnych kolorach, co dodatkowo pozwala na dopasowane siatki do wyglądu sali. Dzięki temu siatka nie zaburza estetyki całego obiektu.

DOSTĘPNA OFERTA

W ofercie naszego sklepu internetowego są siatki specjalnie przystosowane do hal gimnastycznych. Przykładem może być tkanina półprzezroczysta polietylenowa. Jej gramatura wynosi 240g/m2. W związku z tym pozwala ona na wydzielenie miejsc na boisku, ale jednocześnie pozwala kontrolować, co dzieje się na drugiej połowie. Oferta obejmuje także tkaniny całkowicie maskujące, czyli nieprzezroczyste. Wykonane są one z naturalnej bawełny, dzięki czemu są produktem jeszcze bardziej atrakcyjnym. Są łatwe w konserwacji i wyglądają estetycznie. Omawiane materiały dostępne są w różnych kolorach, podanych w szczegółowych informacjach o każdym produkcie. Dla przykładu nieprzezroczysta, bawełniana tkanina grodząca jest dostępna w kolorach: zielonym, niebieskim, szarym i czarnym. Są to kolory na tyle zróżnicowane i uniwersalne, że każdy klient znajdzie odpowiedni.

Podsumowując, kotary grodzące na sale gimnastyczne są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie boisko musi zostać podzielone. Plusem jest fakt, że taką kotarę można zwinąć i cieszyć się także ogromną przestrzenią niepodzielonej hali gimnastycznej zawsze wtedy, kiedy jest to potrzebne.
Zobacz także: piłkochwyty, trybuny i siedziska sportowe