Elementy montażowe do tenisa plażowego

Choć we Włoszech tenis plażowy znany jest już od lat 70. ubiegłego wieku, to w Polsce ten rodzaj dyscypliny sportowej stał się popularny dopiero od kilku lat. Tenis w takiej - plażowej wersji jest doskonałą alternatywą na wakacyjny relaks. Jego dużym atutem z pewnością jest to, że do uprawiania tej aktywności nie potrzebujemy specjalnego obuwia czy odzieży, wystarczy jedynie odpowiedni sprzęt.

SPRZĘT DO TENISA PLAŻOWEGO

Tenis na plaży jest niejako połączeniem tenisa ziemnego i badmintona z siatkówką plażową. Do gry w beach tenisa wykorzystuje się specjalne rakiety, które - w przeciwieństwie do tradycyjnych rakiet do tenisa - nie posiadają naciągu. Są za to całe zabudowane, do tego jedynie posiadają małe dziurki, które służą do przełamania oporu powietrza. Także piłki do tej gry w tenisa plażowego prezentują się nico inaczej - mają obniżone ciśnienie, przez co są po prostu bardziej miękkie.

Jeśli chodzi o sprzęt do tenisa plażowego to wymagana jest siatka, którą zawiesza się na wysokości 170 cm – pod tym względem przypomina bardziej badmintona niż tenisa ziemnego. Rozgrywki odbywają się na polu o wymiarach 4,5 m na 16 m – w przypadku gry pojedynczej lub 8 m na 16 m – w przypadku gry podwójnej.

Na komfort gry wpływa oczywiście nie tylko sam sprzęt, ale też właściwe jego zamocowanie, a cel ten osiągniemy dzięki odpowiednio dobranym elementom montażowym najwyższej jakości. Takie elementy montażowe do tenisa plażowego dostaną państwo w naszym sklepie.

ELEMENTY MONTAŻOWE DO TENISA PLAŻOWEGO NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Nic tak nie psuje dobrej gry, jak co chwilę psujący się sprzęt – opadająca siatka czy chwiejące się w piasku słupki ją podtrzymujące. By temu zaradzić, najprościej jest zainwestować raz a dobrze w najwyższej jakości tuleje, które zapewnią stabilność słupkom mocowanym w piasku, a nam idealne warunki do komfortowej gry w tenisa plażowego.

Takie wysokiej jakości elementy montażowe do tenisa plażowego znajdują się w naszym katalogu. Do wyboru mają państwo tuleje aluminiowe lub tuleje ze stali cynkowanej ogniowo.

Tuleje aluminiowe z krzyżakiem, służące do mocowania słupków w piasku, posiadają ogranicznik w dolnej części, który pozycjonuje słupek na odpowiedniej wysokości. W komplecie znajdują się również impregnowane belki z sosnowego drewna.

Do wyboru mamy też tuleje stalowe cynkowane ogniwo. Podobnie jak wcześniejszy model, do kompletu dołączono impregnowane belki z drewna sosnowego. Zarówno tuleje aluminiowe jak i tuleje stalowe cynkowane ogniowo są niezwykle łatwe w montażu w piasku, a także w późniejszym demontażu.

Planując zakup tulei, służących do mocowania słupków w piasku, warto rozważyć również zakup dekli zabezpieczających je przed zasypaniem piaskiem. W ofercie naszego sklepu znajdują się dekle wykonane z blachy aluminiowej - malowane proszkowo - które doskonale spełniają swoją rolę.

Wszystkie elementy montażowe do tenisa plażowego oferowane przez nasz sklep posiadając certyfikaty ECJiP (Europejskiego Centrum Jakości i Promocji), świadczące o tym, iż są to produkty najwyżej jakości.

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą na sprzęt do siatkówki plażowej i piłki ręcznej plażowej