Piłki do piłki ręcznej

PIŁKI DO PIŁKI RĘCZNEJ SELECT

Piłka ręczna jest sportem, który już na stałe zagościł w świadomości kibiców w naszym kraju. Nic w tym dziwnego – sport ten nie tylko cieszy się popularnością, ale też polscy zawodnicy i drużyny odnoszą sukcesy na miarę światową. Dzisiaj piłkę ręczną ćwiczy się już nie tylko w dużych ośrodkach sportowych, ale też w prawie każdej szkole. Grają w nią ludzie w każdym wieku, poczynając od najmłodszych.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O PIŁCE RĘCZNEJ

Gra odbywa się na krytym, halowym boisku. Biorą w niej udział dwie drużyny, po siedmiu aktywnych zawodników (najczęściej jest to też pewna liczba zawodników rezerwowych). Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów. Gra dzieli się na dwie połowy, a każda z nich trwa trzydzieści minut. Gracze mogą dotykać piłki każdą częścią ciała powyżej kolan, a więc jej kopanie nie jest dozwolone. Punkt zdobywa się, kiedy piłka znajdzie się w bramce.

JAKICH PIŁEK UŻYWA SIĘ W PIŁCE RĘCZNEJ?

W sporcie takim jak piłka ręczna piłki muszą oczywiście spełniać odpowiednie wymagania. Używa się tu piłki o obwodzie 58 – 60 centymetrów i wadze od 425 do 475 gramów. W rozgrywkach kobiet używane są piłki nieco mniejsze. Piłki wykonane być mogą zarówno naturalnej skóry, jak i z nowoczesnych materiałów syntetycznych. Zasada jest jedna – powierzchnia piłki nie może być śliska ani błyszcząca. Używa się piłek o różnej kolorystyce.

JAKOŚĆ WYKONANIA PIŁKI DO RĘCZNEJ – DLACZEGO JEST TAKA WAŻNA?

Piłka ręczna jest sportem bardzo dynamicznym. Co prawda niedozwolone jest kopanie piłki, ale i tak wyrzucana jest ona nieraz z dużą siłą. Dlatego też konieczne jest, aby używany sprzęt spełniał pewne warunki pod względem wytrzymałości. Wysoka jakość wykonania i materiałów użytych w produkcji sprawia, że piłki do gry w piłkę ręczną są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zniekształcenia i zużycie. Jednym z lepszych, dostępnych na polskim rynku producentów piłek do tej gry jest Select.

PIŁKI DO PIŁKI RĘCZNEJ SELECT

Piłki ręczne Select charakteryzują się wszystkim tym, czym powinien cechować się dobry sprzęt do piłki ręcznej. Wewnątrz piłek znajduje się opatentowana dętka Zero-Wing, dzięki której odznaczają się one doskonałymi parametrami – krągłością i dynamiką podczas gry. Poszycie piłek tego producenta wykonywane jest z bardzo wysokiej jakości skóry syntetycznej. Dobrej jakości materiał zapewnia piłkom zarówno wysoką odporność, jak i trwałość, które przekładają się na długi czas użytkowania sprzętu, ale również na bardzo dobrą przyczepność. W praktyce piłki świetnie przylegają do dłoni zawodnika niezależnie od tego, czy używa kleju, czy też nie.

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA PIŁKĘ SELECT?

Na zakup piłki do piłki ręcznej Select warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na ich jakość. Dzięki niej piłki te dorównują najlepszemu sprzętowi, który używany jest w tym sporcie i swobodnie mogą być używane nawet przez zawodowych graczy. Wszystkie oferowane piłki szyte są ręcznie, co gwarantuje najwyższą precyzję wykonania w każdym, nawet najmniejszym detalu.

Serdecznie zapraszamy do zakupu! Polecamy również pozostały, niezbędny sprzęt do piłki ręcznej.