Piłki do siatkówki plażowej

PIŁKI DO SIATKÓWKI PLAŻOWEJ MIKASA

Siatkówka plażowa to sport coraz bardziej w naszym kraju popularny. Obecnie gra w nią nie tylko garstka zapaleńców – jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu – ale coraz częściej ludzie w każdym wieku. Ta popularność siatkowej piłki plażowej nie bierze się znikąd. Gra jest łatwa i przyjemna i nie wymaga zbyt wiele specjalnego sprzętu. Oprócz siatki i piaszczystego boiska (o które oczywiście najłatwiej na plaży), potrzebna jest odpowiednia piłka.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Siatkówka plażowa w najogólniejszym zarysie jest dość podobna do halowej odmiany tego sportu, jednak są pomiędzy nimi pewne istotne różnice. Po pierwsze drużyna składa się wyłącznie z dwóch zawodników, przez co boisko również jest znacznie mniejsze. Połowy nie są podzielone, a zawodnicy mogą poruszać się po nich swobodnie. Gra toczy się do dwóch wygranych setów. W każdym z setów gra się do 21 punktów, przy czym po każdych siedmiu następuje zmiana strony boiska.

PIŁKI DO SIATKÓWKI PLAŻOWEJ – CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJĄ?

Różnicą pomiędzy tymi dwoma rodzajami sportu jest również piłka do plażówki. Piłki mają parametry podobne jak w przypadku klasycznej siatkówki, aczkolwiek różnią się ciśnieniem powietrza wewnątrz. Nieco zmienia to dynamikę gry, na którą sama piłka nie ma tak dużego wpływu. Piłki wykonuje się z materiałów syntetycznych. Przyjęło się, że piłki do siatkówki mają kolorystykę żółto niebieską. Nie jest to oczywiście oficjalny wymóg, ale raczej zwyczaj, który jednak szanują producenci tego rodzaju sprzętu.

WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA GWARANCJĄ TRWAŁOŚCI PIŁEK DO SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Tak samo, jak w przypadku innych rodzajów sportów drużynowych, wysoka jakość piłek przekłada się na ich trwałość i odporność na uszkodzenia. Dzisiejsze piłki wykonuje się z nowoczesnych, kompozytowych materiałów syntetycznych, które gwarantują możliwość gry w niemal każdych warunkach. Piłki Mikasa do siatkówki plażowej są jednymi z lepszych, obecnie dostępnych na rynku, dlatego znalazły się w ofercie Sport Transfer.

PIŁKI DO SIATKÓWKI PLAŻOWEJ MIKASA – SPRZĘT SPORTOWY Z WYŻSZEJ PÓŁKI

Jakość, jaką charakteryzują się piłki tego producenta, sprawia, że wybierają je zawodnicy na całym świecie. Piłki te są też niezmiennie oficjalnymi piłkami, używanymi w rozgrywkach w siatkówkę plażową na całym świecie. Można więc powiedzieć, że Mikasa jest dziś producentem wytyczającym standardy dla piłek do plażowej odmiany piłki siatkowej.

DLACZEGO WARTO POSTAWIĆ NA PIŁKI MIKASA?

Jest wiele powodów, dla których piłka siatkowa Mikasa jest najlepszym możliwym wyborem. Przede wszystkim jest to jakość materiału, z którego piłki te są wykonane. Używa się do ich produkcji wyłącznie tworzyw najwyższej jakości, dzięki czemu piłki charakteryzują się nie tylko wysoką trwałością, ale również świetnymi parametrami gry. Wpływają na to oczywiście nie tylko materiały, ale również jakość wykonania piłek, które zawsze są perfekcyjnie wykończone w każdym, nawet najmniejszym detalu. Mikasa jest też producentem, który dostarcza piłki na oficjalne rozgrywki, dzięki czemu wybierając właśnie ten sprzęt, uzyskuje się pewność, że dostaje się do ręki piłkę spełniającą światowe standardy dla piłki plażowej.

Serdecznie zapraszamy do zakupu! Polecamy również pozostały sprzęt do siatkówki plażowej.