Siatki na bramki do hokeja na trawie

Hokej na trawie to coraz bardziej popularny u nas sport. Hokej kojarzy się nam najczęściej z hokejem na lodzie, ponieważ wydaje się on o wiele bardziej medialny, oraz częściej transmitowany w telewizji. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że hokej na trawie jest w skali świata sportem o wiele bardziej popularnym. Czytaj więcej...
Jego popularność wiąże się również z dużą dostępnością. Do gry w hokeja niezbędne jest jedynie trawiaste boisko, specjalne kije i odpowiednia piłka. No i oczywiście bramki. W naszej ofercie znaleźć można wysokiej jakości siatki na bramki do hokeja na trawie.

SIATKA NA BRAMKĘ DO HOKEJA NA TRAWIE – CZYM SIĘ CHARAKTERYZUJE?

Aby uzmysłowić sobie, dlaczego siatka do bramki hokejowej jest taka, jaka jest, należy bliżej przyjrzeć się innym akcesoriom do tego sportu. Najważniejsza jest oczywiście piłka. W hokeju na trawie używa się piłek o złożonej budowie. Zewnętrzna warstwa wykonana jest współcześnie z wysokiej jakości, wytrzymałego i twardego tworzywa sztucznego. Musi być ono maksymalnie odporne na dość mocne uderzenia drewnianych kijów hokejowych. Wypełnieniem piłki jest najczęściej kauczuk, albo korek, choć spotyka się również wypełnienia syntetyczne. Piłka taka ma średnicę około siedmiu centymetrów i masę około 160 gramów. Jej powierzchnia jest gładka albo fakturowana. W piłki zawodnicy uderzają drewnianymi kijami, które charakteryzują się dość dużym ciężarem. Wystarczy odrobina wyobraźni, by stwierdzić, że zawodnicy są w stanie nadać piłce bardzo dużą prędkość, a siła z jaką uderza ona w siatkę bramki jest znaczna.

Dlatego właśnie najważniejszą cechą siatki do bramki hokejowej (zarówno przeznaczonej do hokeja na trawie, jak i hokeja na lodzie) jest jej wytrzymałość. Siatka taka musi przetrwać wielokrotne, silne uderzenia twardą i rozpędzoną piłką – tak w czasie rozgrywek, jak i podczas treningów. Stosuje się więc różnego rodzaju specjalistyczne materiały, a także odpowiednie sploty, by maksymalnie zwiększyć wytrzymałość siatki. Dzięki temu współcześnie produkowane siatki są w stanie znieść bardzo duże obciążenia.

SIATKI DO BRAMEK HOKEJOWYCH

Oferowane przez nasz sklep siatki do bramek hokejowych dostępne są w trzech, różniących się nieco między sobą rodzajach. Oferujemy siatki do bramek o splocie o dwóch, trzech i czterech milimetrach grubości. Różnią się również wielkością oczek. Dostępne wielkości to 2,5, a także 4,5 centymetra. Niezależnie od różnic, wszystkie siatki charakteryzują się wytrzymałością, która zapewnia im pełną funkcjonalność w rozgrywkach i treningach hokeja na trawie, a także sprawia, że siatki cechują się trwałością i służyć mogą bardzo długo. Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości, bezwęzłowego polipropylenu, który dodatkowo zwiększa wytrzymałość. Rozmiar siatek jest taki sam i spełnia standardy wielkości dla siatek do bramek dla tego sportu. Szerokość każdej siatki to 3,66 metra, wysokość – 1,8 metra, a głębokość – odpowiednio na dole i górze siatki – 120 i 90 centymetrów. Takie rozmiary siatek pozwalają na ich montaż na bramkach w pełni akceptowanych przez lokalne i międzynarodowe związki hokeja na trawie. Polecamy nasz pozostały sprzęt do hokeja na trawie, a także sprzęt do hokeja na lodzie