Podium dla zwycięzców

Dobrze wyposażony obiekt sportowy jest miejscem idealnym do przeprowadzania różnego rodzaju zawodów sportowych. Jednak wiadomo, że każde wydarzenie tego rodzaju kończy się wygraną zawodnika lub drużyny. W związku z tym, wyposażenie takiego obiektu powinno obejmować także podium sportowe. Wówczas każde wręczenie nagród i dekoracja zawodników będzie przypominała finały mistrzostw świata lub igrzysk olimpijskich. Czytaj więcej...

DLACZEGO WARTO ZDECYDOWAC SIĘ NA PODIUM SPORTOWE ?

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że podium dla zwycięzców to zbytek oraz element niemający kluczowego wpływu na funkcjonowanie obiektu. Jednak warto zastanowić się, jak wglądałyby zawody bez podium. Ciężko wyobrazić sobie konferansjera, który mówi, że zawodnik zajął pierwsze miejsce na podium oraz zawodnika, który nie ma gdzie wstąpić w związku z tym. Jak widać, podium jest zatem niezbędnym elementem przy organizacji zawodów oraz innych imprez sportowych. Dodaje ono prestiżu, pozwala na widoczne wyróżnienie zwycięzców oraz oglądanie dekoracji widzom i pozostałym zawodnikom. Warto przemyśleć zakup takiego rozwiązania.

RODZAJE PODIÓW DLA ZWYCIĘZCÓW

Obecnie na rynku najpopularniejsze są dwa rodzaje podiów. Pierwszym z nich jest podium składające się z trzech schodków złączonych ze sobą oraz oznaczonych odpowiednim numerem, odpowiadającym miejscu w rankingu. Drugim rodzajem są podia, gdzie każdy schodek oddzielony jest od siebie. Jest to rozwiązanie mobilne, które pozwala na ustawianie poszczególnych schodków według własnego uznania. Oczywiście wspólną cechą wszystkich podiów sportowych jest to, że schodki posiadają trzy wysokości, a ta najwyższa odpowiada pierwszemu miejscu.

Innym rodzajem podiów są podia drużynowe, które pozwalają na pomieszczenie większej liczby osób. Jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone do dekoracji całych drużyn. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż wówczas każdy członek drużyny czuje się doceniony i nagrodzony. Wszystkie rodzaje podiów dostępne są w ofercie.

MATERIAŁ WYKONANIA

Podesty wykonane są z materiałów trwałych oraz łatwych w konserwacji. Wśród nich znajduje się m.in. włókno szklane, które jest trwałe i bezpieczne. Podesty wykończone są materiałem antypoślizgowym, który pozwala na bezpieczne wejście na podest. Podia wykonane z włókna szklanego mogą być rozmontowane i włożone jeden w drugi. Jest to bardzo praktyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o transport i przechowywanie.

Innym surowcem użytym do wykonania podium są profile stalowe i blachy. Są one pomalowane proszkowo na kolor szary. Podobnie jak w przypadku poprzednich podiów, te także mają antypoślizgowe podesty. Wykonano je z aluminiowych blach ryflowanych. Takie podium stanowi integralną całość i nie może zostać rozmontowane.

Wspomniane podia sportowe dostępne są w ofercie naszego sklepu. Każde z nich odznacza się wysoką jakością wykonania oraz stabilną konstrukcją. W związku z tym zapewnią one nie tylko uświetnienie wydarzenia, ale także bezpieczeństwo i sportowcom wstępującym na jego stopnie. Z pewnością każdy sportowiec będzie mógł stać na nim stabilnie i pewnie podczas dekoracji. Polecamy również sprzęt do gimnastyki i sprzęt do lekkoatletyki.