Akcesoria do piłki wodnej

Piłka wodna to coraz popularniejsza gra drużynowa, w której udział biorą dwa zespoły siedmioosobowe. Rozgrywka odbywa się na basenie, a jej celem jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika. Piłka wodna znana jest również jako waterpolo. Dyscyplina ta szczególnym powodzeniem cieszy się w Hiszpanii, Chorwacji oraz we Włoszech, a coraz bardziej popularna jest także w Polsce. Warto zadbać o wyposażenie do piłki wodnej wysokiej jakości, które da gwarancję bezpiecznej gry.

PIŁKA WODNA AKCESORIA DO GRY

Piłka wodna może być doskonałą, relaksującą rozgrywką. Nie tylko uprzyjemnia czas spędzony na basenie, ale też pobudza do pracy wiele partii mięśniowych oraz podnosi umiejętności pływackie. Dyscyplina ta rozgrywa się w wodzie, dlatego trudno wyobrazić sobie wygodne prowadzenie treningów i rozgrywek bez odpowiedniego wyposażenia. Zawodnicy mogą odbijać i rzucać piłkę tylko jedną ręką, a także korzystać w tym celu z każdej części ciała poza zaciśniętą pięścią. Z wyłączeniem bramkarza, piłki nie można też łapać obiema rękami. Aby zachować odpowiedni porządek na basenie i usprawnić wykonywanie treningów, warto zaopatrzyć się w oferowane przez nas wózki na piłki i sprzęt basenowy, które są niezbędnymi akcesoriami do waterpolo. Wykonane zostały z aluminium i posiadają kółka, co umożliwia łatwe magazynowanie wyposażenia w okolicach pola gry.

AKCESORIA DO PIŁKI WODNEJ

Pole gry do waterpolo oznaczone jest standardowymi bojami lub unoszącą się na wodzie, specjalną pianką. W samym centrum pola nie mogą się znajdować żadne stałe elementy, dlatego specjalistyczne akcesoria do piłki wodnej są bardzo przydatne. Na szczególną uwagę zasługuje dostępny w naszej ofercie wózek na liny torowe, który występuje w kilku wariantach rozmiarowych - maxi oraz mini. Jest wyposażony w kółka, co ułatwia transportowanie i magazynowanie lin niezbędnych do wyznaczenia pola boiska. Wózek wykonany jest z aluminium i posiada specjalną blokadę bębna.

AKCESORIA DO WATERPOLO DLA SĘDZIEGO

Gra w piłkę wodną rozpoczyna się w momencie wrzucenia piłki do basenu, czym zwykle zajmuje się sędzia. Zasady waterpolo nie są szczególnie skomplikowane, jednak ich przestrzeganie przez zawodników jest bardzo istotne. Zamiast systemu żółtych kartek używa się systemu przewinień, z czego trzecie przewinienie wyklucza gracza na 20 sekund. Do cięższych przewinień zalicza się np. uniemożliwienie rzutu wolnego, co karane jest natychmiastowym wykluczeniem na 20 sekund. Za najcięższe przewinienia uznaje się zachowania niesportowe i faule, po których zawodnik definitywnie kończy grę. Aby wychwycić wszystkie niezgodne z zasadami działania graczy, sędzia musi wykazać się spostrzegawczością oraz obejmować wzrokiem całe pole gry. Bardzo pomocne może się okazać oferowane przez nas stanowisko sędziowskie, które wykonane zostało z anodowanych profili aluminiowych. Akcesorium to może być składane i montowane do podłoża na różnych obiektach otwartych, a także posiada rozkładany pulpit do sporządzania notatek. Pod siedziskiem znajduje się specjalna półka z siatki polipropylenowej, która umożliwia przechowywanie ręcznika czy napoju.

W naszym sklepie znajdują się najwyższej jakości akcesoria niezbędne do gry w piłkę wodną.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, polecamy również bramki do piłki wodnej i sprzęt do piłki ręcznej plażowej.