Bramki do hokeja na lodzie

Hokej na lodzie to oczywiście narodowy sport Kanadyjczyków, ale w Polsce również ma swoich licznych wielbicieli. Kończy się sezon piłki nożnej, zaczyna się hokej na lodzie aż do wiosny. Czytaj więcej...

HOKEJ NA LODZIE TYLKO DLA TWARDZIELI

Hokej na lodzie to gra zespołowa (5 zawodników plus bramkarz) rozgrywana według międzynarodowych zasad NHL lub IIHF (trochę się różnią).
Przepisy określają oczywiście zasady gry, ale przede wszystkim kryteria, które muszą spełniać stroje zawodników i sprzęt używany na lodowisku. To wszystko ze względów bezpieczeństwa. Zawodnicy podczas meczu rozpędzają się do prędkości ponad 60 km na godzinę, a silnie uderzony gumowy krążek osiąga prędkość znacznie większą. Uderzenie nim może być bardzo niebezpieczne.

BRAMKI DO HOKEJA NA LODZIE

Oczywiście celem ataku zawodników jest bramka hokejowa przeciwnika. W ferworze walki często wpadają w nią z rozpędem, dlatego kontakt z nią powinien być bezpieczny. Zarówno konstrukcja bramki, jak i siatka muszą spełniać odpowiednie warunki.
Stelaż bramki musi być wykonany ze stalowych okrągłych rurek o przekroju 5 cm. Bramka musi mieć wysokość 1,22 m i szerokość 1,83 m. Rozmiary liczone są po stronie wewnętrznej. Słupki oraz poprzeczka muszą być pomalowane na kolor czerwony, który ułatwia zawodnikom strzelanie w światło bramki.
Słupki i poprzeczkę uzupełniają wsporniki ułatwiające mocowanie siatki i gwarantujące stabilność bramki. Głębokość bramki powinna mieścić się w przedziale 0,6 do 1,12 m. Rama dolna i poprzeczki zabezpieczone są osłonami.
Siatka musi być rozmieszczona na całej tylnej i bocznej powierzchni bramki, w części dolnej powinna posiadać osłonkę uszczelniającą całą konstrukcję, która zapobiegnie przeleceniu krążka poza bramkę.
Siatka powinna być wykonana z poliestru w kolorze białym. Siatka nie może być uszkodzona. Sędzia ma obowiązek sprawdzić jej stan przed meczem i na każdej przerwie. W razie uszkodzenia bramka lub siatka muszą zostać wymienione.
Bramka do hokeja na lodzie musi zostać zamontowana w sposób, który zapewnia jej stabilność. Jednak w razie silnego kontaktu zawodnika z bramką mocowanie musi pozwolić na wypięcie się kołków uchylnych. Najlepiej sprawdza się system Flex Peg stosowany w NHL.
Nasz sklep oferuje wyłącznie bramki do hokeja spełniające wymagania IIHF. Dzięki temu są całkowicie bezpieczne i nie narażają zawodnika na urazy.
Proszkowe malowanie sprawia, że farba odporna jest na uderzenia kijem hokejowym lub krążkiem i nie odpryskuje ani nie pęka.

AKCESORIA DODATKOWE

Hokej na lodzie to sport siłowy i niezwykle dynamiczny, dlatego siatki bramek często ulegają uszkodzeniu. W naszej ofercie znajdują się także same siatki do bramek hokejowych. Siatka zawiera osłonki, a dzięki szybkiemu sposobowi mocowania umożliwia szybką wymianę nawet podczas najbardziej fascynującego meczu bez zbędnej straty czasu.

Każdy klub powinien dbać o bezpieczeństwo swoich fanów, dlatego oferujemy także siatki zabezpieczające przed uderzeniem krążkiem kibiców. Siatki takie są instalowane za bramkami do hokeja na lodzie powyżej band lodowiska. Polecamy również sprzęt do hokeja na trawie i sprzęt do unihokeja