Słupki do tenisa ziemnego

Tenis ziemny jest popularną dyscypliną sportową obecną w programie igrzysk olimpijskich, ale też zdrowym sposobem na aktywne spędzanie czasu. Dyscyplinę tę uprawia się zazwyczaj na przeznaczonych do tego celu kortach wyposażonych między innymi w słupki do tenisa. Jakie jeszcze urządzenia do tenisa ziemnego mogą być stosowane w uprawianiu tej dyscypliny?

TENIS ZIEMNY URZĄDZENIA NIEZBĘDNE

Oprócz rakiet i piłki niezbędnym urządzeniem, bez którego nie da się uprawiać gry w tenisa ziemnego, jest siatka rozciągnięta na odpowiednią długość i wysokość pomiędzy słupkami.

Urządzenia te powinny być wykonane solidnie i z materiałów wysokiej jakości – bez względu na to, czy zostaną użyte na korcie otwartym, czy też w hali sportowej.

W przypadku kortów, na których odbywają się turnieje tenisa ziemnego, nieodłącznym elementem są również stanowiska dla sędziego.

DLACZEGO JAKOŚĆ URZĄDZEŃ JEST TAK WAŻNA ?

Tenis ziemny jest dyscypliną dynamiczną, gdzie czasem dochodzi do odbicia piłki z dużą siłą od słupka lub siatki. Ich trwałość i wykonanie z odpowiednio mocnych i odpornych na uderzenia materiałów, gwarantuje więc dłuższe używanie urządzeń. Podnosi również komfort gry.

ZADANIA SŁUPKÓW DO TENISA

Funkcją słupków do tenisa jest odpowiednie naciągnięcie znajdującej się pomiędzy nimi siatki, nad którą będzie odbijana piłka. Spełniając określone warunki, słupki mogą znacznie wpłynąć na komfort gry i wyniki.

SŁUPKI DO TENISA ZIEMNEGO DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

Oferujemy najwyższej jakości profesjonalne słupki do tenisa ziemnego - okrągłe i kwadratowe. Oba rodzaje słupków posiadają śrubowy mechanizm naciągowy, dzięki któremu możliwe jest naciągnięcie siatki i napięcie siatki w pożądanym stopniu.

Słupki wyposażone są również w pręty służące do zaczepienia siatki do bocznej ścianki. Ich wykonanie z aluminium odpornego na działanie warunków zewnętrznych sprawia, że mogą być zamontowane na każdym korcie.

W zestawie ze słupkami znajdują się tuleje do zamocowania ich w podłożu.

TENIS ZIEMNY NIE TYLKO NA KORCIE

W ofercie posiadamy przenośne zestawy do gry w tenisa ziemnego w dowolnym miejscu o odpowiedniej ilości miejsca i nawierzchni umożliwiającej grę.
Słupki w zestawach nie wymagają trwałego połączenia z podłożem, mocowane są na przenośnej, odpowiednio obciążonej podstawie.

Dostępne są również zestawy przenośne do nauki tenisa ziemnego dla dzieci, które chcieliby Państwo zarazić tą zdrową pasją!

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą na bramki do piłki nożnej i siatki do badmintona