Elementy montażowe siatek do squasha


ELEMENTY MONTAŻOWE DO SIATEK DO SQUASHA

Squash to bardzo ciekawa gra, która w ostatnim czasie zyskuje sobie w naszym kraju coraz większą popularność. Sport ten jest dynamiczny i wymaga dużej sprawności fizycznej. Często uważany jest również za kontuzjogenny, choć w praktyce zależy to przede wszystkim od umiejętności zawodników. Aby w pełni bezpiecznie grać w squasha, należy zadbać o niezbędny sprzęt, np. elementy montażowe do siatek ochronnych do squasha.

DO CZEGO SŁUŻY SIATKA W SQUASHU?

Squash jest grą, w której siatka ma przede wszystkim rolę zabezpieczającą. Zabezpiecza się nią tylną oraz boczne część kortu, w której odbywa się rozgrywka, a w niektórych przypadkach również górę. Dlaczego to tak istotne? Z prostego powodu. Jak już wspomniano, squash jest grą bardzo dynamiczną, w której piłka osiąga dość duże prędkości, a przy przypadkowym uderzeniu w osobę może dojść do poważnego uszczerbku na zdrowiu. Za każdym razem, kiedy któryś z graczy wygrywa serwis, piłka mogłaby wypaść poza pole i uderzyć którąś z osób przebywających w obiekcie (na przykład zawodników rozgrywających partię squasha w sąsiednim boksie), co jest z oczywistych względów niepożądane. Dlatego też w tej grze niezbędne są akcesoria wychwytujące piłkę w postaci specjalnych, bardzo mocnych siatek ochronnych, które również dostępne są w Sport Transfer.

ELEMENTY DO MONTAŻU SIATEK OSŁONOWYCH DO SQUASHA – CZYM POWINNY SIĘ CHARAKTERYZOWAĆ?

Jednak siatka to nie wszystko. Powinna być ona jeszcze w jakiś sposób zamocowana do stalowych słupków. W ofercie Sport Transfer znaleźć można elementy montażowe siatek osłonowych na kort do squasha, które wykonane są z wysokiej jakości aluminium i zaprojektowane zostały tak, by pasować do każdej siatki i ułatwić jej właściwy montaż. Czym powinny charakteryzować się takie elementy. Po pierwsze muszą mieć prostą konstrukcję, dzięki której możliwe będzie zastosowanie z każdym rodzaju słupka. Oferowane przez nas elementy montażowe składają się z dwóch części. Pierwszą z nich jest profil aluminiowy, który na stałe mocowany jest do słupka, albo dowolnej, innej konstrukcji. Do profilu tego dopasowane są haczyki, które służą do montażu samej siatki. Dzięki zastosowaniu tego prostego patentu siatka osłonowa może zostać umocowana w sposób trwały, co zapewnia bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Jednocześnie łatwy jest jej demontaż, co również jest dużą zaletą takiego rozwiązania – umożliwia na przykład łatwą naprawę uszkodzonego piłkochwytu. Proponowane przez nas elementy charakteryzują się również wysoką jakością wykonania i zastosowanych materiałów, co jest szczególnie istotne przy tego typu sprzęcie.

DLACZEGO JAKOŚĆ ELEMENTÓW MONTAŻOWYCH JEST TAK ISTOTNA?

Jakość elementów montażowych do siatki do squasha jest istotna z bardzo prostego powodu. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Jak wcześniej wspomniano, piłka do squasha osiąga dość duże prędkości, a – wliczając jej masę – ma potencjał, by uszkodzić niewłaściwie zabezpieczoną siatkę i wypaść poza obszar, w którym odbywa się gra, co stanowi również ryzyko dla innych osób. Dlatego też wszystkie elementy montażowe do siatki powinny być bardzo solidne i wykonane w sposób zapewniający solidne mocowanie.

Z tego względu warto wybrać elementy montażowe siatek osłonowych do squasha Sport Transfer!