Golf

Gra w golfa jest jednym z ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Co więcej, jest to sport na tyle bezpieczny, że nie grozi bezpośrednią interakcją z innymi zawodnikami. Tym samym komfort gry jest znacznie większy, a ryzyko mniejsze niż chociażby podczas gry w piłkę nożną. Jest to sport dla osób w każdym wieku. Jednak nie można zapomnieć, że w celu rozpoczęcia gry należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Czytaj więcej...

PRZEDE WSZYSTKIM MIEJSCE

Gra w golfa wiąże się ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. Przestrzeń do gry w golfa powinna być wyposażona tak, aby zapewniała grę bezpieczną i zgodną z zasadami. Powierzchnia największych pól do gry w golfa sięga nawet kilkudziesięciu hektarów. Różne obszary pola golfowego różnią się od siebie stopniem przystrzyżenia trawy, gdzie najkrótsza znajduje się na bezpośrednim torze gry. Pole golfowe powinno być wyposażone w odpowiednie chorągiewki, którymi oznacza się dołki i rysuje tor gry. Niezbędnym elementem wyposażenia pól golfowych są także siatki osłonowe do golfa, które zabezpieczają graczy przed uderzeniem oraz zapobiegają wybijaniu piłki poza teren boiska golfowego. Do gry w golfa niezbędny jest także sprzęt golfowy, którym posługuje się zawodnik.

SPRZĘT DO GOLFA

Jak już wspomniano, każdy zawodnik grający powinien posiadać odpowiedni sprzęt do golfa. Składają się na niego takie elementy jak:

- Kije golfowe — dostępnych na rynku jest 14 rodzajów kijów, które używane są w różnych sytuacjach. Inna konstrukcja i waga poszczególnych kijów sprawia, że umożliwiają one posłanie piłki na różną odległość. To właśnie po to potrzebne są różne rodzaje kijów.

- Piłki do golfa — piłki golfowe mają ujednoliconą wagę i wielkość. Są wykonywane z różnych materiałów.

- Inne elementy wyposażenia jak rękawiczka na jedną dłoń, znaczniki, tee czyli kołeczki.

Oczywiście z racji, że golf uprawiany jest zazwyczaj na świeżym powietrzu, nie można zapomnieć o nakryciu głowy i kremie z filtrem, by chronić się przed przykrymi konsekwencjami działania promieni słonecznych. Przydadzą się na pewno także odpowiednie buty, wygodny strój oraz butelka wody. Warto pamiętać, że zacięta rozgrywka może się czasem przedłużyć.

SIATKI OSŁONOWE DO GOLFA

Koniecznym elementem wyposażenia pół golfowych są oczywiście wspomniane już siatki osłonowe. Gwarantują one bezpieczeństwo innym zawodnikom, ale także wszystkim, którzy znajdują się na terenie sąsiadującym z polem golfowym. Siatki osłaniające sprzęt golfowy powinny charakteryzować się odpowiednimi parametrami, które zabezpieczą nawet najsilniejsze uderzenia. Najlepiej w tej roli sprawdzą się siatki o splocie 2,3 mm. Oczka powinny być niezbyt duże, aby lecąca piłka nie prześliznęła się przez nie. Idealnym rozwiązaniem będą zatem oczka o wielkości 2 × 2 cm. Siatka nie będzie zbyt ciężka, ale odpowiednio zabezpieczy przed wybiciem piłki w niepożądanym kierunku. Siatki osłonowe do golfa powinny być zamontowane na solidnych profilach aluminiowych, które pozwolą na to, aby siatka trzymała się stabilnie bez względu na jej wysokość oraz wielkość. Polecamy również sprzęt do squasha oraz sprzęt do unihokeja