Tenis plażowy

Tenis plażowy to coraz bardziej popularna u nas gra. Doskonale nadaje się na grę wakacyjną, po którą możemy sięgnąć w czasie wyjazdu nad morze. Tym bardziej, że podstawowy sprzęt to bardzo niewiele, a zasady gry są bardzo proste. Z drugiej jednak strony jest to sport, którym coraz więcej osób interesuje się zdecydowanie bardziej niż tylko amatorsko. Niezależnie od stopnia zaangażowania w tenisa plażowego warto zainteresować się przede wszystkim sprzętem dobrej jakości.

SPRZĘT DO TENISA PLAŻOWEGO – CO JEST POTRZEBNE?

Tenis plażowy to gra, której zasady nieco zbliżone są do tenisa ziemnego, ale z racji tego, że gra odbywa się na piasku są one nieco zmodyfikowane. Najważniejsze w tenisie plażowym jest oczywiście odpowiednie boisko. Boisko, którego używa się w tenisie plażowym jest podobne do tego, którego używa się w plażowej odmianie siatkówki, co nie powinno dziwić, ponieważ początkowo (i gdzieniegdzie do tej pory) mecze rozgrywane były na tych samych boiskach. Ma ono długość szesnastu metrów i szerokość ośmiu. Siatka dzieli boisko na dwa, kwadratowe pola. Sama siatka jest zawieszona na wysokości 1,7 metra. Oczywiście wyznaczenie granic boiska na piasku nie jest łatwe. Służą do tego odpowiednie akcesoria. Pozostały sprzęt to już tylko rakiety i piłka.

SŁUPKI I SIATKA DO TENISA PLAŻOWEGO

Podstawą jest mocowanie słupków na piaszczystym boisku, w którym pomogą specjalne elementy montażowe do tenisa plażowego. Jako, że piasek nie jest zbyt stabilny, używa się tu tulei wyposażonych w dodatkowo je stabilizujący krzyżak. Na czas kiedy słupki nie są zamocowane tuleje mogą być zabezpieczone aluminiowym, bądź gumowym deklem, który zabezpiecza je przed zasypywaniem piaskiem. W tulejach mocowane są słupki. W sklepie dostępne są słupki aluminiowe – zarówno treningowe, jak i profesjonalne. Wszystkie oferowane słupki do tenisa plażowego charakteryzują się dużą wytrzymałością, oraz zapewniają odpowiedni naciąg dla siatki. Siatka wykonana jest z wytrzymałej linki polipropylenowej, dzięki czemu opiera się nawet najmocniejszym uderzeniom. W przypadku zestawów treningowych i szkolnych istotna jest możliwość montażu siatki na różnych wysokościach. Nie można zapominać także o osłonach na słupki do tenisa plażowego

RAKIETY I PIŁKA DO TENISA PLAŻOWEGO

Rakiety do tenisa plażowego łączą w sobie cechy rakiet do tenisa ziemnego i stołowego. Odbicia nie są tu tak silne, jak w przypadku tenisa ziemnego, determinuje to więc kształt rakiet. Nie mają one tradycyjnego naciągu, lecz są całkowicie zabudowane. Wyposażono je jednak w otwory, które pomagają przełamać opór powietrza. Piłka do tenisa plażowego jest dość miękka, a więc osiągana przez nią prędkość również jest mniejsza niż w przypadku tenisa ziemnego.

POZOSTAŁE AKCESORIA DO TENISA PLAŻOWEGO

Tenis plażowy nie może się obejść bez dodatkowych akcesoriów. Bardzo istotne są na przykład taśmy do wyznaczania obszaru boiska. Dzięki nim można je wyznaczyć na piaszczystym gruncie. Stabilizuje się je przy pomocy specjalnych desek, zakopywanych w piasku. Przydatną pomocą będzie również oferowany przez nas wieszak na siatkę, dzięki któremu siatkę można przechowywać bezpiecznie i zawsze jest gotowa do użycia.