Blendy tenisowe

Tenis cieszy się coraz większym powodzeniem. Grają w niego dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni. Jednak o komforcie gry decydują nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim wyposażenie kortu tenisowego. W związku z tym warto jak najlepiej przygotować miejsce do gry. Ważne są nie tylko akcesoria bezpośrednio związane z grą, ale także takie elementy, jak blendy tenisowe. Czym są i do czego służą blendy tenisowe? 

CO TO JEST BLENDA TENISOWA ?

Blendy tenisowe są przeznaczone do osłony kortu przed słońcem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Najczęściej mocuje się je do ogrodzenia. Wykonane są one zazwyczaj z: polipropylenu, poliamidu, polietylenu. Są to materiały odporne na promienie słoneczne, różne rodzaje opadów oraz podmuchy wiatru, ale jednocześnie przepuszcza powietrze. Ich montaż jest szybki i prosty, ponadto konstrukcja zapewnia bezpieczną instalację, która nie niszczy ogrodzenia.

DO CZEGO SŁUŻĄ BLENDY TENISOWE ?

Blendy do tenisa spełniają dwie podstawowe funkcje. Pierwszą z nich jest ochrona kortu przed działaniem promieni słonecznych. Pozwala to zminimalizować nagrzewanie się kortu tenisowego, a tym samym chroni przed nadmiernym jego wyeksploatowaniem. Ponadto mniejsze nagrzanie się kortu to mniejsza temperatura na nim panująca, a im mniejsza temperatura tym znacznie większy komfort gry. Drugim aspektem, który często jest powodem, dla którego blendy na korty tenisowe trafiają tak często, jest chęć ukrycia się przed wzrokiem osób postronnych. Oczywiście tenis, jak każdy inny sport, wymaga skupienia i koncentracji. Blendy pozwalają na odosobnienie kortu oraz jego izolację zapewniająca spokojną grę.

BLENDA POMAGA W GRZE

Mogłoby się wydawać jednak, że blenda nie ma aż tak dużego wpływu na grę zawodników. Tak naprawdę jej rola jest bardzo duża. Oto kilka podstawowych funkcji blendy oraz ich wpływ na korzystną grę:

  • osłona od promieni słonecznych - pozwala na zachowanie niższej temperatury na korcie, a tym samym większy komforty gry;
  • izolacja od terenu znajdującego się poza kortem - zachowanie intymności, zwiększającej skupienie i koncentrację graczy;
  • osłona przed wiatrem - jest to szalenie istotne podczas gry, kiedy wiatr może wpływać na ruch piłki i siłę uderzeń;
  • mniejsza eksploatacja kortu - pośrednio blendy wpływają na utrzymanie kortu w lepszym stanie, a to z kolei pozwala użytkować kort znacznie dłużej, przy zachowaniu wysokiej jakości podłoża.

PROFESJONALNY CHARAKTER

Oczywiście nie jest to tak kluczowe, jak pozostałe kwestie, ale warto dodać, że blendy tenisowe sprawiają, że kort wygląda profesjonalnie. Ciężko przypomnieć sobie kort bez blend, na którym odbywają się największe zawody. Dlatego montaż blend na mniejszych kortach pozwala się poczuć graczom jak profesjonaliści na sławnych kortach.

Warto przemyśleć zatem zakup i montaż blend tenisowych, gdyż może on przynieść znacznie więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać. W związku z tym zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Polecamy również stanowiska sędziowskie do tenisa ziemnego i siatki rozdzielające korty tenisowe.