Rakietki do tenisa stołowego

Nasza firma gwarantuje wyposażenie w sprzęt sportowy niezbędny do tenisa stołowego. W asortymencie posiadamy m.in. rakietki do tenisa stołowego o parametrach dostosowanych zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych graczy.

Tenis stołowy, inaczej zwany ping-pongiem, zalicza się do gier szybkich, wymagających od zawodników energicznych ruchów i szybkiej reakcji, a więc przy okazji sprawdzających ich refleks. Rozgrywka ta głównie polega na nadawaniu piłce odpowiedniej szybkości i rotacji, w celu sprawienia przeciwnikowi jak największych trudności przy jej odbiorze. Jest to bardzo przyjemna gra, która nie wymaga wcale wyjątkowych umiejętności, o ile oczywiście ma charakter amatorskiej rozrywki. Aby móc uprawiać ten sport, potrzebny jest nam do tego stół tenisowy, rakietki do tenisa stołowego, piłeczki i oczywiście przydałby się jeszcze wygodny strój. Największy wpływ na jakość gry ma dobór odpowiedniej rakietki tenisowej, bo to od niej odbijamy piłeczkę i to od niej w dużym stopniu zależy rotacja oraz odległość, na jaką poleci piłeczka. Na co zatem wrócić uwagę przy wyborze rakietki do tenisa stołowego?

RAKIETKA DO PING PONGA - Z CZEGO POWINNA BYĆ ZROBIONA?

Decydując się na zakup rakietki do ping ponga zwróćmy uwagę na to, z czego i jak została ona zrobiona. Uchwyt takiej rakietki może być prosty bądź o kształcie anatomicznym, choć zdarzają się też modele z uchwytem wklęsłym. Jego wybór zależy od zaawansowania gracza, bowiem najważniejszy w tym przypadku jest pewny chwyt. Bardzo ważne jest drewno z którego jest wykonana, na które kładzie się okleinę. Ważna jest również sama okleina. To od ich parametrów zależy jakość i komfort gry.

Generalnie wyróżniamy dwa typy rakietek do tenisa stołowego: do gry ofensywnej oraz do gry defensywnej. Paletki do ping ponga do gry defensywnej przeznaczone są zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych graczy. Charakteryzują się dość łagodną powierzchnią, która co prawda pozwala na kontrolowanie piłki, ale za to ma słabszą siłę uderzenia przez co piłeczka leci z mniejszą prędkością. Natomiast paletki do ping ponga do gry ofensywne są twardsze, przez co słabiej kontrolują piłkę, ale za to w tym przypadku uderzenie może być mocniejsze.

RAKIETKA DO TENISA STOŁOWEGO - JAK JĄ WYBRAĆ?

Dokonując zakupu rakietki do tenisa stołowego przede wszystkim zwrócimy uwagę na kształt uchwytu oraz okładzinę. Od grubości okładziny będzie zależała jakość naszych uderzeń. I tak, dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy wskazana jest paletka o największej grubości, czyli od 1,3 do 2 mm. Tak zwani gracze ofensywni powinni wybierać modele z okleiną 1,5 mm i wzwyż, natomiast defensywni od 1 mm do 1,5 mm. Z pozostałymi parametrami, takimi jak szybkość, rotacja, kontrola (im wyższa liczba w skali, tym lepiej) można zapoznać się w opisie rakietki do tenisa stołowego.

Wybór odpowiedniej paletki zależy, więc w dużej mierze od umiejętności oraz oczekiwań gracza. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z tenisem stołowym, lepszym wyborem będzie dość prosty model, który z czasem będzie można zamienić na bardziej zaawansowany.

Rakietki do tenisa stołowego wysokiej jakości znajdą Państwo w naszej ofercie handlowej. Posiadamy paletki o różnej grubości, tak więc zarówno gracze ofensywni jak i defensywni z pewnością znajdą odpowiedni model dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się bliżej z oferowanym przez nas asortymentem. Sprawdź naszą ofertę na pozostały sprzęt do tenisa stołowego.