Akcesoria do unihokeja

AKCESORIA DO UNIHOKEJA

Unihokej to coraz bardziej popularna dyscyplina sportu, która w ostatnim czasie zyskała duże grono zwolenników – również w Polsce. Obecnie funkcjonuje Międzynarodowa Federacja Unihokeja, a także federacje lokalne, zrzeszające drużyny w poszczególnych krajach. Organizowane są zawody na poziomie krajowym i mistrzostwa międzynarodowe. Oprócz tego unihokej pozostaje bardzo popularnym sportem w szkołach. Głównie ze względu na to, że do gry nie jest konieczna specjalna infrastruktura (można grać na zaimprowizowanym boisku w sali gimnastycznej), a ceny sprzętu nie są wysokie. Ze względu na to, że do gry służy lekka, ażurowa piłka, unihokej uważany jest za sport bezpieczny, idealny także dla dzieci na zajęcia sportowe.

AKCESORIA DO GRY W UNIHOKEJA – KIJE

Najważniejsze akcesoria do unihokeja to specjalne, wykonane z tworzyw sztucznych kije, lekka, ażurowa piłka i bramki. Kije do unihokeja wykonuje się z nowoczesnych, wytrzymałych tworzyw sztucznych, albo włókna węglowego. Kij składa się z trzonka i łopatki (blendy). Trzon kija ma najczęściej długość 95 – 99 centymetrów, a cały kij mierzy niewiele ponad metr. Oczywiście w związku z tym, że unihokej jest dyscypliną uprawianą przez dzieci i młodzież szkolną, dostępne są również kija o mniejszych wymiarach. W ofercie naszego sklepu znaleźć można kije o wymiennej łopatce, dzięki czemu w razie jej uszkodzenia (co biorąc pod uwagę, że gra się na twardej powierzchni zdarza się z pewną regularnością) nie ma konieczności wymiany całego kija.

AKCESORIA DO UNIHOKEJA – PIŁKI

Piłka do unihokeja charakteryzuje się przede wszystkim niewielką wagą. Wykonuje się ją z wytrzymałego i dość sprężystego materiału syntetycznego. W naszej ofercie znaleźć można zarówno piłki szkolne, treningowe, jak i całkowicie profesjonalne, mające certyfikat IFF (Międzynarodowa Federacja Unihokeja). W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane i faktury powierzchni piłki, różnią się one szybkością, celnością i trwałością. Bardzo ważną częścią wyposażenia drużyn unihokeja jest również kask dla bramkarza, który chroni twarz przed uderzeniem piłką i przypadkowym uderzeniem kijem. Oferowane w naszym sklepie kaski cechują się wysoką jakością wykonania i użytych w produkcji materiałów, co przekłada się na ich trwałość i wytrzymałość.

AKCESORIA DO UNIHOKEJA – BRAMKI

Do gry w unihokeja niezbędne są też odpowiednie bramki. Mają one wymiary 160x115 cm. W rozgrywkach dziecięcych i niektórych, specyficznych rodzajach unihokeja używa się również bramek mniejszych. Najważniejszymi cechami bramek unihokejowych są wytrzymałość i niewielka waga, co przekłada się na łatwość transportu, dzięki czemu w tę grę można grać prawie wszędzie.

POSTAW NA NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ

W kwestii takiej jak unihokej akcesoria – a przede wszystkim ich jakość – mają dość istotne znaczenie. Kije i piłka wykonane są z tworzyw sztucznych, dzięki czemu są bardzo lekkie, ale gra się na twardej powierzchni. Dlatego też muszą być one wykonane z materiałów gwarantujących odpowiednią wytrzymałość. Współcześnie coraz częściej używa się do ich wykonania połączenia nowoczesnych tworzyw syntetycznych i włókien poliwęglanowych. Odpowiednie materiały i jakość wykonania akcesoriów gwarantują nie tylko ich trwałość, ale również bezpieczeństwo gry. Serdecznie zapraszamy do zakupu.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą na sprzęt do unihokeja oraz bramki do unihokeja.