Słupki ogrodzeniowe

Odpowiednie ogrodzenie obiektów sportowych to jedna z najbardziej podstawowych kwestii, jakie związane są z ich organizacją. Ogrodzenia takie pełnią wiele funkcji. Mogą na przykład zapobiegać wypadaniu piłki poza teren otwartych boisk. Często również stosuje się je na stadionach dla zapewnienia bezpieczeństwa graczy i widzów, jak również w celu odpowiedniego ogrodzenia całości danego obiektu, by zapewnić najlepsze warunki do treningów czy rozgrywek sportowych. Ogrodzenia ustawia się także wokół boisk szkolnych czy placów zabaw, aby dzieci nie wybiegły za piłką na ulicę lub żeby obce osoby nie mogły wejść na teren szkoły.

SŁUPKI I PROFILE OGRODZENIOWE – NAJWAŻNIEJSZE CECHY

Słupki stalowe do ogrodzenia boisk sportowych powinny się charakteryzować kilkoma, zasadniczymi cechami. Po pierwsze ważna jest ich odpowiednia wytrzymałość i odporność na różne warunki atmosferyczne. Słupki tego rodzaju często służą do budowy bardzo wysokich ogrodzeń, sięgających nawet do ośmiu metrów. W związku z tym, dla zachowania stabilności, koniecznie muszą być one wykonane z materiałów bardzo wysokiej jakości, w sposób zapewniający ich trwałość. Znajdujące się w naszej ofercie słupki stalowe ogrodzeniowe są cynkowane ogniowo, a w niektórych przypadkach – dla zapewnienia dodatkowej ochrony – również malowane proszkowo, przy czym dostępne są różne kolory. Zwiększa to wytrzymałość słupków i chroni przed wystąpieniem korozji.

PRODUKTY DOSTĘPNE W NASZEJ OFERCIE

W ofercie naszego sklepu dostępnych jest kilka rodzajów słupków ogrodzeniowych, które różnią się pomiędzy sobą najważniejszymi parametrami. Jednym z najistotniejszych są wymiary słupków. Dostępne są słupki o wymiarach 40x60 mm oraz 80x80 mm. Drugim z istotnych parametrów jest grubość profilu stalowego. Może ona wynosić 2 mm, 3 mm lub 4 mm. Kolejnym czynnikiem jest zabezpieczenie słupków przed działaniem czynników zewnętrznych. Wszystkie oferowane słupki są ocynkowane, a niektóre z dostępnych modeli dodatkowo malowane proszkowo. Dodatkowym zabezpieczeniem może być plastikowy daszek na górną część słupka. Zabezpiecza on przed wypełnieniem słupka wodą podczas deszczu, co mogłoby spowodować pojawienie się przedwczesnej korozji.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE SŁUPKI OGRODZENIOWE OCYNKOWANE NA BOISKA?

Należy zadać sobie pytanie przede wszystkim o konkretne potrzeby, jakie spełniać mają słupki. W praktyce sprowadza się to do rodzaju i wymiarów ogrodzenia, które będzie przy ich pomocy wykonane. W przypadku bardzo wysokich ogrodzeń, a także takich, w których istotne jest zapewnienie jak największej wytrzymałości, poleca się nieco bardziej wytrzymałe słupki 4 mm, a także słupki o wymiarach 80x80 mm. Średnim obciążeniom podlegają słupki ogrodzeniowe do paneli na boiska sportowe. W przypadku ogrodzeń wykonanych z lekkiej siatki na piłkochwyty (na przykład zapobiegających wypadnięciu piłki poza obręb boiska, albo za bramkę), zdecydowanie wystarczające będą lżejsze profile.

MONTAŻ OGRODZEŃ Z UŻYCIEM NASZYCH SŁUPKÓW

Oferowane przez nas słupki ogrodzeniowe do paneli na boiska sportowe są częścią systemów, które pozwalają na łatwe wykonanie przy ich pomocy kompletnych ogrodzeń. Podstawę słupków stanowią łączniki betonowe, które zapewniają im odpowiednią stabilność. Słupki w łącznikach umieszcza się w specjalnych tulejach. Pomiędzy łącznikami umieszcza się płyty betonowe, które pozwalają na stworzenie niewielkiego, betonowego murka, stanowiącego podstawę ogrodzenia. Profile stalowe ocynkowane mogą posłużyć jako podstawa do stworzenia ogrodzenia z wykorzystaniem kilku rodzajów gotowych paneli ogrodzeniowych albo dowolnego rodzaju siatki. Podczas zakupu słupków ogrodzeniowych, warto zdecydować się także na wybór trybun i siedzisk, aby boisko sportowe było jak najbardziej profesjonalne i funkcjonalne.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą na piłkochwyty oraz na urządzenia do siłowni zewnętrznej.