Materace gimnastyczno - asekuracyjne

W sprzedaży dostępnych jest wiele materaców gimnastycznych, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Bardzo ważne jest to, aby nie kupować pierwszego lepszego produktu, ale dopasować materac do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dostępne w ofercie materace gimnastyczne idealnie sprawdzają się zarówno w gimnastyce ogólnej, jak i szeregu innych ćwiczeń. Występują w wersji antypoślizgowej i podwójnie/potrójnie składanej. Na co zwrócić uwagę, wybierając materac gimnastyczny ?

MATERACE GIMNASTYCZNE - JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNI

Kupując materac do gimnastyki, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Bardzo ważne jest to, z jakiego materiału został wykonany materac oraz czym został on wypełniony. Kolejną kwestią jest twardość materaca, jego rozmiar i grubość. Materac gimnastyczny jest grubszy od tradycyjnej maty treningowej, dzięki czemu można wykonywać na nim znacznie więcej różnego rodzaju ćwiczeń fizycznych i nawet treningi akrobacyjne. Podczas codziennych treningów w warunkach domowych w zupełności wystarczy zakup materaca do ćwiczeń wykonanego z dobrego jakościowo PVC. Taki materac jest wówczas bardziej wytrzymały, czyli bardziej odporny na pęknięcia i przetarcia. Jeśli chodzi natomiast o wypełnienie materaca gimnastycznego, to najlepiej sprawdza się pianka poliuretanowa wtórnie spieniana. Dobrej jakości wypełnienie to podstawa, jeśli chodzi o gwarancję odporności na odkształcanie i zbijanie.

Wybierając materac gimnastyczny, należy zadbać o dopasowanie jego twardości do rodzaju wykonywanych na nim ćwiczeniach. Na co dzień i w przypadku dzieci jak najbardziej sprawdzą się te miękkie T60. Jest to połączenie wygody i bezpieczeństwa podczas trenowania. Z kolei do sportów wymagających stabilnego podłoża typu sporty walki zaleca się zakup twardego materaca gimnastycznego T120. Z kolei materace uniwersalne mają średnią twardość i oznacza się je symbolem T90. Nie bez znaczenia jest także rozmiar materaca gimnastycznego. Te standardowe mają wymiary 200x120 cm. Pozwalają one na wykonywanie większości ćwiczeń sportowych i ogólnorozwojowych. Większą powierzchnię można uzyskać, łącząc ze sobą kilka materacy przy pomocy wszytych w nie rzepów po bokach. Jeśli chodzi natomiast o grubość materaca do gimnastyki, to zwykle wynosi ona od pięciu do dziesięciu centymetrów. Im bardziej twardy jest materac, tym jego grubość jest mniejsza.

CO JESZCZE MA ZNACZENIE PRZY WYBIERANIU MATERACA GIMNASTYCZNEGO ?

Im częściej materac gimnastyczny będzie eksploatowany i im bardziej intensywne będą treningi, tym musi być on grubszy. Zbyt cienki materac będzie mało odporny na uszkodzenia. Materiał, z którego został wykonany materac musi być nie tylko wytrzymały, ale i łatwy do utrzymania go w czystości. Powinien także zapewniać stabilność i elastyczność - nie może ślizgać się po podłodze. Najlepiej jest kupować materace gimnastyczne od renomowanych producentów, czyli znanej i cenionej marki. W ofercie posiadamy również ławeczki gimnastyczne oraz drabinki gimnastyczne.

Sprawdź także naszą ofertę na niezbędny sprzęt do gimnastyki i wyposażenie sal gimnastycznych dla dzieci