Lustra

LUSTRA GIMNASTYCZNE

Lustra gimnastyczne to specyficzny rodzaj wyposażenia profesjonalnych sal sportowych, który znacząco ułatwia wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych, tanecznych czy korygujących wady postawy. Konstrukcje tego typu produkowane są w oparciu o odpowiednie normy, dzięki czemu mogą być bez obaw stosowane na zamkniętych salach oraz halach o różnych parametrach technicznych. W naszej ofercie znaleźć można lustra przyścienne i zawieszane, które cechują się niemałą solidnością oraz dużą funkcjonalnością.

LUSTRA GIMNASTYCZNE – CHARAKTERYSTYKA

Lustra do sali gimnastycznej powstają z wysokogatunkowego szkła, które przytwierdzane jest do specjalnego podłoża z wytrzymałej płyty wiórowej. Ich gładka powierzchnia zapewnia wyraźne, pozbawione jakichkolwiek zniekształceń odbicie. Tak przygotowane moduły można ze sobą łączyć, tworząc w ten sposób szereg o dowolnych rozmiarach. Lustra mogą posiadać różną grubość i wymiary, które dopasować można do indywidualnych parametrów pomieszczenia. Wielkość konstrukcji może być dobrana w taki sposób, aby ukazywała całą sylwetkę osoby ćwiczącej. Na szczególną uwagę zasługują modele z pojedynczymi lub podwójnymi poręczami, znajdującymi szerokie zastosowanie na salach tanecznych i baletowych. Wszystkie lustra są bezpieczne w użytkowaniu, dzięki czemu nie występuje ryzyko ich przypadkowego zbicia i narażenia użytkowników na kontuzje. Wynika to z odpowiedniego wzmocnienia tafli, które niweluje ryzyko uszkodzenia.

LUSTRA DO SALI GIMNASTYCZNEJ

Lustra na ścianę do sali gimnastycznej to wyposażenie, które znacząco ułatwia wykonywanie różnych ćwiczeń. Konstrukcje te okazują się niezwykle przydatne przy okazji typowych zajęć gimnastycznych, umożliwiając łatwą ocenę poprawności wszystkich zadań realizowanych przez uczestników treningu. Lustra przyścienne do sal gimnastycznych polecane są także podczas zajęć korekcyjnych, polegających na wypracowywaniu odpowiednich nawyków ruchowych i niwelowaniu wad postawy pacjentów. Na szczególną uwagę zasługują lustra z umieszczoną na ich powierzchni siatką posturograficzną, dzięki której da się precyzyjnie śledzić wszelkie nieprawidłowości. Takie rozwiązanie umożliwia efektywną ocenę terapeutyczną postawy osoby, która wykonuje przed nim ćwiczenia ogólnorozwojowe. Autokorekcję da się przeprowadzić zarówno w pozycji stojącej, jak i siedzącej czy leżącej.

LUSTRA NA ŚCIANĘ DO SALI GIMNASTYCZNEJ – STABILNA KONSTRUKCJA

Oferowane przez nas lustra na ścianę do sali gimnastycznej wyróżniają się bardzo stabilną konstrukcją. Solidne wykończenie i trwałe mocowanie do płyty wiórowej daje gwarancję, że podczas ćwiczeń nie dojdzie do żadnego wypadku. Bezpieczeństwo wynika z zastosowania specjalnej taśmy dwustronnej, która wyróżnia się odpowiednią elastycznością. Lustro z poręczą lub podwójnymi poręczami dostępne jest w wersji ze wspornikiem zarówno przyściennym, jak i wolnostojącym. Lustro z piaskowaną siatką posturograficzną może być natomiast mocowane do ściany, bądź też zawieszane na drabinkę. W tym drugim przypadku konstrukcja wyposażona jest w specjalne uchwyty, które ułatwiają przeprowadzenie szybkiego montażu. Serdecznie zapraszamy do zakupu!