Urządzenia ogólnorozwojowe

URZĄDZENIA OGÓLNOROZWOJOWE

Urządzenia ogólnorozwojowe są podstawowym wyposażeniem sali gimnastycznej. Sprzęt tego typu pozwala na wykonywanie wielu ćwiczeń, które w kompleksowy sposób wpływają na kondycję całego ciała. Urządzenia te stanowią podstawę urozmaiconego programu wychowania fizycznego w szkołach, a także młodzieżowych obiektach sportowych. Poprawa kondycji ruchowej ma bowiem szczególne znaczenie w przypadku dzieci, a odpowiedni sprzęt może być bardzo pomocny w ich prawidłowym rozwoju.

SPRZĘT OGÓLNOROZWOJOWY NA SALĘ GIMNASTYCZNĄ

Urządzenia ogólnorozwojowe dla dzieci pozwalają na przeprowadzanie wielu ćwiczeń. Do treningu równowagi wykorzystać można równoważnie okrągłe i w formie walca, a także belki, ławki czy kładki do balansowania. W ćwiczeniach kondycyjnych zastosowanie znajdują skrzynie szczeblowe, drewniane pachołki czy trójkąty gimnastyczne, które pozwalają na zbudowanie toru do slalomu na czas lub biegu z przeszkodami. Oferowany w tej kategorii sprzęt ogólnorozwojowy na salę gimnastyczną daje też możliwość tworzenia dowolnych kombinacji wyposażenia. Jego zastosowanie może skutecznie zachęcić dzieci i młodzież do rozwijania sportowej pasji, a tym samym stanowić punkt startowy do uprawiania konkretnych dyscyplin. W odpowiedniej konfiguracji, urządzenia te nadają się do treningu ramion, pleców, mięśni brzucha oraz innych partii ciała.

URZĄDZENIA OGÓLNOROZWOJOWE DLA DZIECI

Oferowany przez nas sprzęt gimnastyczny nie jest ściśle związany z określonymi planami treningami, co przekłada się na jego dużą uniwersalność. Na szczególną uwagę zasługują drabinki, które mogą być montowane w różnych konfiguracjach. Oferujemy modele półokrągłe, schodowe i stabilizujące, które na różne sposoby wykorzystać można w zajęciach koordynacyjno-ruchowych. W realizacji treningów ogólnorozwojowych bardzo pomocna okazuje się również wieża wspinaczkowa, znajdująca zastosowanie w układach z wieloma innymi urządzeniami. Idealnie nadaje się do prowadzenia zarówno lekcji wychowania fizycznego, jak i gimnastyki korekcyjnej. W rękach dobrego nauczyciela lub instruktora, poszczególne urządzenia i akcesoria mogą stanowić podstawę kluczowych ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz rehabilitacyjnych.

AKCESORIA DO ĆWICZEŃ OGÓLNOROZWOJOWYCH DLA DZIECI

Dostępne w tej kategorii wyposażenie to nie tylko produkty stacjonarne, ale również mobilne przyrządy o mniejszych rozmiarach. Akcesoria do ćwiczeń ogólnorozwojowych dla dzieci można łatwo przenieść, a także zmodyfikować ich funkcje. Do tej grupy należą elementy przeznaczone do pojedynczych ćwiczeń, których nieduże wymiary pozwalają na bezproblemową zmianę położenia na sali gimnastycznej. Dotyczy to np. wykonanych ze sklejki wózków z kółkami skrętnymi, lasek gimnastycznych z dedykowaną złączką obrotową czy hula hopów. Oferujemy też okręgi do gry w ringo, które doskonale sprawdzają się w rytmice, zabawie, gimnastyce oraz terapii. Wśród dostępnych produktów znaleźć można również dodatkowe akcesoria, takie jak wysokiej jakości szarfy szkolne czy woreczki gimnastyczne.