Siatki do badmintona

Każdy z nas choć raz w dzieciństwie lub dorosłym życiu grał w badmintona. Badminton to brytyjski sport rakietowy, który odznacza się umiejętnościami strategicznymi. Zazwyczaj w grze uczestniczą dwie lub cztery osoby. Warto pamiętać także o specjalnym sprzęcie i potrzebnych akcesoriach, takich jak; słupki, rakiety, siatki do badmintona, strój sportowy. Jakie siatki do badmintona wybrać? Czym należy się kierować? Czytaj więcej...

POMOCNY SPRZĘT

Do gry w badmintona niezbędne są słupki do badmintona, tulejowane lub przenośne, rakiety oraz odpowiedni strój do gry. Kolejnym ważnym aspektem jest siatka do gry w badmintona, która jest niezbędna w tej dyscyplinie. Wszystko to powinno cechować się dobrą jakością wykonania co sprawi, że gra będzie komfortowa.

SIATKA DO BADMINTONA

W naszej ofercie znajdą Państwo siatki do badmintona treningowe, turniejowe perfect lub champion. Czym odznacza się każda z nich? Są wykonane z najwyższej jakości materiałów, zapewniając wytrzymałość i komfort podczas gry. Polipropylen jest materiałem trwałym, dlatego taki produkt będzie Państwu służył przez długie lata. Siatka do badmintona ma kolor czarny. W zależności od tego, czy potrzebujemy siatki na treningi, czy też na turnieje, możemy dobrać odpowiedni model.

DOSKONAŁA ROZRYWKA

Gra w badmintona to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Siatkę można rozłożyć nawet na podwórku lub ogrodzie i przystąpić do doskonałej zabawy. Wystarczą dwie lub cztery rakiety, wytrzymała lotka i dobry humor - doskonała zabawa gwarantowana! Nie bez powodu ten sport jest uwielbiany przez dzieci, ale także przez dorosłych w każdym wieku. Daje dodatkowe korzyści, ćwicząc wiele partii całego ciała, poprawiając koordynację i wspomagając myślenie strategiczne.

DYSCYPLINA HALOWA

Badminton to dyscyplina halowa - gra odbywa się zazwyczaj na boisku podobnym do kortu tenisowego lub na hali. Grę można podzielić na konkurencje indywidualne (single kobiet i mężczyzn) i gry deblowe - w grze uczestniczą pary jednej płci lub różnej płci.

Profesjonalny mecz składa się z dwóch setów, gdzie gra się do 21 punktów. Punkt zostaje zdobyty, gdy po zagraniu jednej strony lotka wypadnie za boisko, dotknie podłoża lub nie zostanie odbita. Jeśli gracze osiągną wynik 20:20 to gra trwa do momentu uzyskania przewagi dwóch punktów.

Badminton nie jest trudną grą, dlatego zyskał popularność na całym świecie. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną lub ze znajomymi na świeżym powietrzu. To także profesjonalny sport, który istnieje już od wielu lat. Siatka do gry w badmintona oddziela pola zawodników i zazwyczaj posiada taśmę zabezpieczającą na górze, co wpływa na większą wytrzymałość produktu. Siatkę turniejową używa się zazwyczaj na halach czy boiskach podczas rozgrywek, natomiast siatkę treningową można używać nawet we własnym ogrodzie. Pamiętajmy o dobrej jakości i odpowiednich wymiarach siatki, gdyż wpływa ona na komfort podczas rozgrywek.