Urządzenia pojedyncze montowane na słupie

Urządzenia montowane na słupach stanowią idealne rozwiązanie w przypadku, jeśli planowana siłownia na powietrzu jest niewielka i niewymiarowa. Doskonale sprawdzą się nawet w przydomowym ogrodzie, gdzie liczba użytkowników jest mała. Oferujemy takie przyrządy jak orbitrek, poręcze, prasy, wahadła czy ławki. Czytaj więcej...
Z ich pomocą można wymodelować i wzmocnić każdą partię mięśni. A to wszystko na świeżym powietrzu. Każdy ze sprzętów wytrzymuje obciążenie do 130 kilogramów. Ćwiczyć mogą osoby nawet o niewysokim wzroście.

SIŁOWNIA NA POWIETRZU

Siłownia zewnętrzna jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie mają miejsca na sprzęt do ćwiczeń w domu. W dodatku nie ma nic przyjemniejszego, niż trening na świeżym powietrzu. Nie mniej jednak, sprzętów do ćwiczeń jest bardzo dużo i często ciężko jest zdecydować się co powinniśmy kupić.

W JAKIE URZĄDZENIA NA SŁUPIE WARTO ZAINWESTOWAĆ ?


Ćwiczenia cardio są podstawą treningu dla wielu osób. Możemy stworzyć wokół nich całe ćwiczenia, albo wykonać dzięki nim rozgrzewkę przed treningiem siłowym. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj orbitrek, który nie tylko pomoże nam spalić tkankę tłuszczową, ale też wzmocni mięśnie naszych nóg i poprawi wydolność oddechowo-krążeniową.


Ćwiczenia mięśni rąk wykonamy na poręczach. Ta równoległa sprawi, że wyćwiczymy sobie jeszcze brzuch, a na trójkątnej będziemy mogli wykonać trening nóg i pleców. Jeśli mamy do zagospodarowania niewielką przestrzeń, poręcze będą doskonałym rozwiązaniem, bo możemy na nich wykonać kompleksowy trening, a zajmują mniej miejsca, niż inne urządzenia do ćwiczeń.


Biegacz jest maszyną, której używamy głównie do treningu nóg. Jest to jednak sprzęt, którego możemy użyć też do ćwiczeń cardio, które pomagają spalać tłuszcz i zrzucać zbędne kilogramy. W dodatku, jest to urządzenie, które zajmuje niewiele miejsca.


W każdej siłowni obowiązkowo musi znaleźć się ławka. Jest to niezbędnik, bez którego nie obędzie się żadna osoba, która chce ćwiczyć siłowo. Możemy na niej podnosić ciężarki lub sztangi, ale też wykonywać ćwiczenia brzucha. Siłownia zewnętrzna bez przynajmniej jednej ławki do podnoszenia ciężarów będzie niepełna.


Podobne zadanie do orbitreka spełni rowerek stacjonarny. Takie urządzenia do ćwiczeń są niezbędne, jeśli chcemy przeprowadzić skuteczną rozgrzewkę przed treningiem siłowym. Co więcej, rowerek sprawdzi się osobom, które chcą wyćwiczyć mięśnie nóg. Jest to urządzenie bardzo wygodne, bo pedałując możemy oglądać sobie film albo czytać książkę, dzięki czemu do ćwiczeń przekonają się nawet osoby, które nie przepadają za wysiłkiem fizycznym.


Jeśli mamy więcej miejsca, możemy zdecydować się na motyla. Te urządzenia do ćwiczeń mają kilka rodzajów (motyl A, motyl B) i można na nich trenować różne mięśnie. Urządzenie Motyl zadowoli wszystkich, którzy chcą wyrzeźbić swoją sylwetkę.


Urządzenie do ćwiczeń cardio, które jest znacznie bardziej wymagające, niż rowerek czy orbitrek. Trening na nim wygląda jak wchodzenie po schodach, dzięki czemu pracować będą nie tylko mięśnie nóg, ale też brzuch i dół pleców. Będzie to ciekawa opcja dla osób bardziej zaawansowanych.

Kiedy tworzymy własną siłownię zewnętrzną, musimy rozważyć to, jakie mięśnie chcemy na niej ćwiczeń. Na pewno powinno się w niej znaleźć jakieś urządzenie do cardio (rowerek, stepper, orbitrek) i sprzęty do ćwiczeń siłowych. Najrozsądniej będzie zdecydować się na urządzenia montowane na słupie, które pozwalają na wykonywanie różnych ćwiczeń, zamiast tylko jednego.