Słupki do tenisa plażowego

Tenis plażowy to gra tak samo przyjemna, jak inne gry zespołowe, które dostosowano do plażowych warunków. W Polsce zyskuje on coraz bardziej na popularności – zarówno jako zabawa rekreacyjna, jak i jako profesjonalny sport. Niezależnie od tego, czy wybieramy tenis plażowy całkowicie amatorski, czy też wiążemy z nim swoją sportową przyszłość, do gry konieczne są odpowiednie akcesoria. Obok tych najbardziej oczywistych, jak rakiety i piłka, istotne są również słupki, na których mocowana jest siatka.

SŁUPKI DO TENISA PLAŻOWEGO – OD UNIWERSALNYCH, DO PROFESJONALNYCH

W ofercie sklepu znajdują się słupki przeznaczone do montażu siatki do tenisa plażowego. Wszystkie słupki wykonane są z bardzo wysokiej jakości aluminiowych profili, które zapewniają im wytrzymałość i sprawiają, że słupki służyć będą wiele sezonów. Najprostsze z oferowanych słupków to akcesoria uniwersalne, które świetnie sprawdzą się zarówno w czasie treningów, jak i towarzyskich rozgrywek. Wykonane są z aluminiowych profili o kwadratowym przekroju, które wzmocniono wewnętrznym żebrowaniem. Słupki zostały wyposażone w mechanizm umożliwiający płynne regulowanie wysokości siatki.

Słupki treningowe wykonane są ze wzmocnionych profili owalnych, które zapewniają im nieco większą wytrzymałość. Mechanizm naciągowy wykonano z zastosowaniem mimośrodu, dzięki czemu ustawianie i blokowanie naciągu jest łatwiejsze. Regulacja wysokości siatki jest płynna. Najbardziej zaawansowane i jednocześnie najbardziej wytrzymałe są oferowane słupki profesjonalne. Wykonano je z profili owalnych, wzmocnionych wewnętrznym żebrowaniem. Konstrukcja słupków zapewnia im odporność na wszystko, co może zdarzyć się podczas meczu tenisa plażowego. Wszystkie słupki mocowane są w odpowiednio do nich przystosowanych tulejach.

JAKIE SŁUPKI DO TENISA PLAŻOWEGO WYBRAĆ?

Należy przede wszystkim dostosować słupki do własnych potrzeb. W przypadku słupków na potrzeby szkolne najlepiej sprawdzą się modele treningowe i uniwersalne. Zapewniają jednocześnie odpowiednią wytrzymałość i naciąg siatki, jak możliwość regulacji wysokości. To szczególnie istotne, biorąc pod uwagę konieczność dostosowania wysokości do wzrostu młodych zawodników. Ich świetnym uzupełnieniem będą słupki profesjonalne, które świetnie sprawdzą się w czasie szkolnych zawodów.

Słupki uniwersalne i treningowe to najbardziej oczywiste rozwiązanie dla zawodowych i półamatorskich klubów. Zapewniają odpowiednią jakość i wytrzymałość niezbędną w tym sporcie. Na użytek amatorski, dla osób, które w tenisa plażowego grają głównie ze znajomymi, poleca się słupki uniwersalne, których jakość i możliwości będą tu zupełnie wystarczające.

SPRZĘT DO TENISA PLAŻOWEGO – DODATKOWE AKCESORIA DO SŁUPKÓW

Aby słupki mogły być zamocowane w piaszczystym gruncie konieczne są odpowiednie tuleje. Są one zaopatrzone w specjalne krzyżaki, dzięki czemu całość nabiera stabilności w sypkim podłożu. Oferowane tuleje zapewniają odpowiednie i wytrzymałe oparcie dla słupków. Dla zabezpieczenia tulei w czasie, kiedy słupki są zdemontowane używa się specjalnych dekli. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na elementy montażowe do tenisa plażowego i akcesoria do tenisa plażowego