Piłkochwyty na hale sportowe

Każda hala sportowa tętni życiem i nieustannie są rozgrywane na jej terenie mecze i zawody sportowe. Nie trzeba zatem nikomu przypominać, że różne piłki do gry podczas odbywających się zawodów sportowych będą skakać po całej sali jak szalone. Może się to wydawać szkodliwe, a momentami nawet niebezpieczne, w końcu piłka może uderzyć przypadkiem widza lub osobę z obsługi.

Z kolei wędrowanie za piłkami wybitymi na aut również może być kłopotliwe. W związku z tym warto skorzystać z rozwiązania, jakim są piłkochwyty przystosowane specjalnie do instalacji na halach sportowych.

CZYM SĄ PIŁKOCHWYTY ?

Piłkochwyty to nic innego jak siatki osłonowe, które zapobiegają wybijaniu piłki na inną część boiska lub poza nie. Są zazwyczaj wykonane z elastycznej siatki, dzięki której piłka wpada w osłonę, nie odbijając się i nie przedostając na drugą stronę. Piłkochwyty pełnią trzy podstawowe funkcje. Po pierwsze zabezpieczają one przed uderzeniem piłką osób postronnych, które znajdują się poza boiskiem. Po drugie zapobiegają "uciekaniu" piłki po całej hali. Po trzecie zaś pozwalają odgrodzić poszczególne części boiska, kiedy jest to konieczne.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Podstawowym powodem, dla którego należy zainstalować piłkochwyty na hale sportowe jest fakt, że pełnią one funkcję zabezpieczającą. Podczas meczów i turniejów na zabezpieczonych halach nie będzie ryzyka, że ucierpi osoba uderzona piłką. Ponadto jest to także forma zabezpieczenia w przypadku kiedy na hali znajdują się okna, które taką piłką mogą zostać wybite. Nawet jeśli inne powody nie przekonują inwestora do zakupu piłkochwytów, ten jeden z pewnością powinien.

PO PROSTU PIŁKOCHWYTY

Oczywiście wszelkie siatki osłonowe mają na celu zapobieganie przebijaniu się piłki przez nią. W wielu przypadkach jest to podyktowane względami praktycznymi, gdyż nie trzeba gnać za piłką, która potoczyła się w kąt hali. Bardzo ważną rolę piłkochwyty odgrywają podczas zawodów sportowych, ale także podczas zajęć wychowania fizycznego na halach portowych należących do szkół. Jak sama nazwa wskazuje, zostały one stworzone do chwytania piłek, ale również do zabezpieczenia ścian, sufitów czy okien znajdujących się na hali.

FUNKCJA GRODZĄCA

Jak już wspomniano, piłkochwyty występują także jako siatki grodzące, które pozwalają oddzielić od siebie poszczególne części hali sportowej. Jest to rozwiązanie bardzo często stosowane podczas treningów różnych drużyn, gdyż umożliwia to wyznaczenie części dla każdej z drużyn. Co więcej, siatki grodzące są bardzo często używane w szkołach posiadających duże hale sportowe. Często odbywają się na nich zajęcia wychowania fizycznego kilku grup. Siatka pozwala na oddzielnie części hali i przeprowadzanie zajęć na konkretnej przestrzeni. Odgradzanie przestrzeni jest zatem praktycznym rozwiązaniem w wielu przypadkach, na przykład piłkochwyty mogą być stosowane za bramkami podczas meczów piłki ręcznej. 

Podsumowując, piłkochwyty i wszelkie siarki osłonowe zostały stworzone tak, aby oferować użytkownikom wiele funkcji. To właśnie dlatego tak chętnie są wybieranym rozwiązaniem na rynku, które jest instalowane na wielu halach sportowych.