Akcesoria do tenisa plażowego

Akcesoria do tenisa plażowego to zestaw produktów niezbędnych do gry w tenisa na piasku, np. na plaży. Ta dość popularna i łatwa gra, która w naszym kraju obecnie zdobywa coraz więcej zwolenników w naszym kraju, także dlatego, że pozwala połączyć sport zespołowy z dobrą zabawą. Popularnie nazywana jest "beach tennis", posiada proste zasady i dla wielu osób, które lubię tenisa daje możliwość zagrania na świeżym powietrzu.

SPRZĘT DO TENISA PLAŻOWEGO, CZYLI CO JEST NIEZBĘDNE, BY MÓC GRAĆ W TENISA NA PIASKU?

Gra w tenisa plażowego wymaga posiadania wyposażenia dla graczy oraz na boisko. Takie produkty można kupić w dobrym sklepie internetowym, mając pewność, że stanowią dobre zaopatrzenie dla sportowców.

W tej kategorii znajdziesz niezbędne urządzenia do tenisa plażowego, które umożliwią grę w gronie bliskich i znajomych. Aby było to możliwe niezbędne jest, jednak boisko o rozmiarach podobnych jak w siatkówce plażowej. Na ogół ma ono 16 metrów długości oraz 8 metrów szerokości. Powierzchnia gry to piasek, a kolejnym, niezbędnym elementem jest siatka. Ma ona charakterystyczne, małe oczka, przez które nie przedostaje się piłka tenisowa. Wysokość siatki to 1,70 metra.

Co istotne, w tej kategorii znajdziesz wskazane wyżej elementy niezbędne do gry w tenisa a także inne, takie jak np. profesjonalne linie do oznaczania pola gry. Na piasku jest to niezbędne, by nakreślić miejsca rozpoczęcia i zakończenia boiska. Linie są odporne na zmienne warunki pogodowe, ponieważ wykonano je z taśmy polipropylenowej. Mają regulację długości i narożniki, które stanowią połączenie z deską, która z kolei umieszczana jest w piasku.

Do innych, niezbędnych elementów wyposażenia na każdym boisku do gry w tenisa plażowego, jaki można znaleźć w tej kategorii, zalicza się również wieszak na siatkę sportową. To praktyczny element dający możliwość montowania i demontowania siatki i zapobiegający jej plątaniu się. By korzystało się z niego wygodnie i komfortowo - wieszak zostały wyposażony w obrotową rączkę z hakiem.

TENIS PLAŻOWY - GRA DLA KAŻDEGO DZIĘKI ŁATWYM ZASADOM I MOŻLIWOŚCI DOBREJ ZABAWY

Zasady gry w tenisa plażowego są takie same, jak w przypadku tenisa ziemnego. Gracz, który osiągnie tzw. złota piłkę, przy punktacji 40 do 40, nie ma przewagi, a o zwycięstwie decyduje wygrana akcja i gem. W odróżnieniu od tenisa ziemnego w plażowym nie ma także powtórzeń serwisowych.

Gra w tenisa plażowego to głównie zajęcie dla dwóch osób, jednak można rozgrywać zawody z większą liczbą uczestników. To dobra okazja do spotkań w gronie rodziny i znajomych i połączenia aktywności fizycznej na świeżym powietrzu z miłym spędzeniem czasu. W tenisa plażowego można także grać samodzielnie na boisku o wymiarach do 4,5 metra. Możliwe jest wykonywanie serwisów z góry i z dołu.

Jeśli chcemy aktywnie i miło spędzić czas na zabawie w gronie znajomych i połączyć to, co zdrowe z przyjemnym warto wyposażyć się w sprzęt do gry w tenisa na plaży. W tej kategorii znajdziesz niezbędne akcesoria do gry w tenisa plażowego, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Polecamy również sprzęt niezbędny do gry w piłkę nożną plażową i tenisa plażowego