Koła do pchnięcia kulą, dyskiem, młotem

Wszelkie zawody lekkoatletyczne cieszą się zawsze ogromną popularnością w naszym kraju. Z pewnością wynika to z tego, że Polacy świetnie sobie na nich radzą i przywożą mnóstwo medali. Złote i srebrne trofea z największych europejskich i światowych imprez sportowych, to najlepszy dowód na to, że w Polsce rzut kulą czy oszczepem mają się naprawdę dobrze. Aby ta dobra passa trwała, należy organizować dzieciom i młodzieży specjalne zajęcia, podczas których będą mogli trenować z najlepszym sprzętem sportowym.

Przyjęło się mówić, że lekkoatletyka jest królową sportu. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wchodzące w jej skład dyscypliny sportu opierają się na naturalnym ruchu oraz mają swój początek w pradawnych czasach. Lekkoatletyka doskonale rozwija siłę, wytrzymałość oraz kondycję organizmu, a także uczy pokory, cierpliwości i determinacji w dążeniu do celów. Ponadto stanowi doskonałą podstawę do uprawiania innych dyscyplin sporu. Do konkurencji lekkoatletycznych należą między innymi rzut kulą, dyskiem oraz młotem, wymagające nie tylko odpowiedniej siły, ale także precyzji oraz równowagi. Są to konkurencje, które w ostatnim czasie zyskują na popularności. W naszej ofercie nie mogło więc zabraknąć niezbędnych akcesoriów do treningów tejże dyscypliny.

PCHNIĘCIE KULĄ, DYSKIEM I MŁOTEM

Są to trzy konkurencje wchodzącej w skład dyscypliny jaką jest lekkoatletyka, opierające się na rzucie wykonanym różnymi przedmiotami oraz technikami. Pchnięcie kulą polega na wypchnięciu kuli jednorącz z koła. Kula przed wypchnięciem musi mieć kontakt z szyją zawodnika, a po oddaniu rzutu zawodnik musi opuścić koło jego tylną częścią. Z kolei rzut młotem polega na rzucie oburącz kulą z przymocowaną do niej stalową linką zakończoną uchwytem. Zawodnik dokonuje rozmachu młotem nad swoją głową, wykonuje kilka obrotów i rzuca młotem w pole rzutów. Podczas wykonywania rozmachu i obrotów nie może wykroczyć poza pole koła. Natomiast rzut dyskiem polega na wyrzucaniu dysku siłą ramienia na jak największą odległość. W tym przypadku zawodnik podczas wykonywania obrotów i rzutu nie może również stanąć lub wyjść poza obręcz koła. Koło do pchnięcia kulą i rzutu młotem jest nieco mniejsze (średnica 2,135 m) od koła używanego podczas rzutów dyskiem (2,5 m).

AKCESORIA NIEZBĘDNE DO TRENINGÓW RZUTÓW MŁOTEM, DYSKIEM I KULĄ

Zarówno trening amatorski, jak i profesjonalny wymaga odpowiedniego sprzętu umożliwiającego właściwe kształtowanie oraz rozwijanie umiejętności sportowca. Jednym z niezbędnych akcesoriów jest koło do rzutu młotem, dyskiem czy kulą.

W ofercie naszego sklepu znajduje się: stalowe koło do pchnięcia kulą oraz stalowe koło do rzutu dyskiem i młotem. Koła te składa się z czterech stalowych cynkowanych galwanicznie elementów, które są ze sobą skręcane za pomocą ośmiu śrub. Ponadto ich wewnętrzna powierzchnia pokryta jest białą farbą przeznaczoną do malowania bezpośrednio na warstwie ocynku.

Pomocny będzie również treningowy próg do pchnięcia kulą z włókna szklanego czy też wkład redukcyjny do koła do rzutu dyskiem oraz młotem, również wykonany z włókna szklanego.

SPRZĘT NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Jakość sprzętu treningowego jest niezwykle ważna w każdej dziedzinie sportu. Przekłada się ona nie tylko na uzyskiwane przez zawodnika wyniki, ale również bezpieczeństwo jego treningów. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i w związku z tym oferujemy wysokiej jakości sprzęt, potwierdzony odpowiednimi certyfikatami. W przypadku dyscyplin lekkoatletycznych są to certyfikaty wydawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą na płotki i bloki startowe oraz piłkochwyty zapewniające bezpieczeństwo na boisku podczas treningów i zawodów lekkoatletycznych.